ИнфотоурсИнфотоурс
Forgot password?

Чањ

Чањ– Хотел Бабовиќ

На само 250м. од плажата се наоѓа хотелот Бабовиќ кој располага со модерно опремени  трокреветни соби (брачен кревет и еден единечен).

Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса.

Исхраната е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar и нуди бесплатно две лежалки и чадор за нашите гости.  Хотелот поседува  бесплатен паркинг за своите гости. Хотелот има и базен (со доплата).

СМЕНА ПЕРИОД ЦЕНА
1 20.06-29.06 235
2 29.06-08.07 250
3 08.07-17.07 265
4 17.07-26.07 275
5 26.07-04.08 275
6 04.08-13.08 275
7 13.08-22.08 265
8 22.08-31.08 250
9 31.08-09.09 215
  • КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ Е ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА
  • Цените се изразени во евра и се однесуваат на пакет аранжман по лице

 (9 полу пансиони со вклучен превоз).

  • Прво дете до 14 години плаќа 50 % од цената на аранжманот
  • Второ детe до 14 години -ГРАТИС ( доплата за превоз 40 евра )
  • Дете до 5 години кое не користи кревет – ГРАТИС  ( доплата за превоз  е 20 евра)
  • Намалување за патување со сопствен превоз – 20 евра.
  • сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица
  • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1евро=62 денари)

 

Поаѓање за Црна Гора

Скопје (Дрво Декор) – 05.00часот

Поаѓање од Чањ  – 16.00часот

-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
(резервација се прави со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот, доплата 10 дена пред поаѓање)