ИнфотоурсИнфотоурс
Forgot password?

Шпанија- автобуска програма

 

Коста Брава

Земја со богата историја, традиција и култура. Земја на фламенкото и Тапас и Сангрија. Сончева, топла и возбудлива 24 часа. Ве водиме на Коста Брава – дива обала, со стрмни избраздени карпи и небесно сино море, скриени заливи, широки песочни плажи, со борова и храстова шума во позадина. Каталонската ривирена нуди прекрасен одмор, многу атрактивни излети и незаборавни ноќи: Барселона, Маѓични фонтани, Камп Ноу, Аквариум, Фиграс, Емпуриа брава, забавниот парк Порт Авентура, Мариналенд… а вечеите исполнети со фантастични шоу програми, фестивали, голем број на дискотеки, бодега, ноќни лудории…

Ние за Вас го одбравме најголемиот и најпознатиот центар на Коста Брава – Лорет Де Мар.

+++ Гламурот на Азурниот брег: Ница, Кан, Антиб, Монако, Монте Карло и шармот на северна Италија: Венеција и Верона.

ПРОГРАМА:

1 ДЕН. СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА: Состанок на групата во 13.30ч на паркингот кај хотелот ВИП Скопје.  Поаѓање во 14.00 ч. Се патува преку гр. Премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.

2 ДЕН. ВЕНЕЦИЈА: Пристигнување во претпладневните часови, факултативна посета на заспаната убавица – Венеција: Пловење со брод од пристаништето Пунта Сабиони до Венеција, разглед на градот: Дуждевата палата, старата библиотека, плоштадот Сан Марко, Црквата Сан Марко, каналот Гранде, мостот Риалто… Сместување во хотел. Ноќевање.

3 ДЕН. ВЕНЕЦИЈА – ВЕРОНА – ЛОРЕТ ДЕ МАР: Појадок. Патувањето продолжува кон Шпанија со целодневна посета на Верона. Прошетка низ центарот на Верона: Плоштадите Бра, Ербе и Дел Сињори, куќата и гробот на Јулија, Арената… Слободно време за индивидуални разгледи и шопинг. Во вечерните часови поаѓање за Шпанија. Се патува покрај  Генова, Вентимиља, Сан Ремо, Ница, Перпињан со попатни паузи. Ноќно возење.

4 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР:  Пристигнување во Лорет де Мар во претпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел. Ноќевање.

4 – 11 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР: Престој на база 7 ноќевања со појадок, 7 полупансиони, 7 полни пансиони во одбрана категорија на хотел. За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: Барселона, забавниот парк Порт Авентура, музејот на Салвадор Дали со Емпуриа Брава, Фламенко, Витешки борби, Аквариум, Пакет дискотеки и др.

11 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР – НИЦА: Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден. Предлагаме факултативно – Барселона Меџик. Шопинг + следење на спектаклот на магичната фонтана – незаборавно! Поаѓање за Ница во 23.00 ч. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење.

12 ДЕН. НИЦА: Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Предлагаме факултативно посета на Антиб и Кан. Малото градче со вистински француски шмек Антиб каде се наоѓа прочуениот музеј на Пикасо, една од најголемите летно – зимски марини… Кан со својата прочуена Кроасета, Филмска палата, стариот град… Попладне сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта прошетка низ стариот дел на градот: Плоштадите Масена, Солеја, Катедралата, палатата на правдата. Ноќевање.

13 ДЕН. НИЦА – МОНАКО – СКОПЈЕ: Појадок. Напуштање на собите. НЕ ПРОПУШТАЈТЕ факултативен излет: МОНАКО со посета на парфимеријата Фрагонард и Казината на Монте Карло. (за патниците кои не одат на излет, поаѓањето е во договорено време со водичот од железничката станица во Ница)

14 ДЕН. СКОПЈЕ: Пристигнување во доцните вечерни часови.

Цената вклучува:

 • Високотуристички автобус со клима, ТВ, ДВД
 • 7 НП , 7ПП или 7ПА во Љорет де Мар во одбрана категорија на хотел
 • 1НП на Азурен брег (Ница/Кан) хотел со 2*/3*
 • 1НП во регија Венето во хотел со2*/ 3*
 • Наш претставник кој Ве чека во Лорет Де Мар 
 • Организација и придружник на патувањето

 

Цената НЕ вклучува:

 • Задолжително патничко осигурување
 • Туристичка такса Венето( 2€, се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса Ница( 1,5€, се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса Шпанија( од 0,5€/1€, по лице на ден, во зависност од категоријата,  се плаќа на рецепција)
 • Факултативни излети
 • Девизен дел: 25€ се плаќаат на водичот по пристигнување во Лорет де Мар, за трошоци на аранжманот на шпанската локална агенција. (Деца 2-12 год. плаќаат по 10€, а излетот Монако за деца 2-12 е ГРАТИС)

 

FORTUNA PROGRAMA

DON JUAN CENTAR 2*, NORAI 2*, SAN HUAN PARK 2*, hotel VILLA GARBI 2*, NINAYS 2*…        
ХОТЕЛИ  2* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
ПОЛУПАНСИОН 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 369 369 420 420 455 455 475 475 505 505 505 505 450 399 399 369
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 349 349 399 399 429 429 449 449 479 479 479 479 429 379 379 349
Прво дете  2-10 г. 299 299 319 319 339 339 349 349 359 359 359 359 339 299 299 299
Второ дете 2-10г. 299 299 319 319 339 339 349 349 359 359 359 359 339 299 299 299
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: 21 евро возрасни / 14 евра деца Singl: + 200 евра
 EB > 30.03.2017 50-500 м.од плажа
DON JUAN 3*, MONTANAMAR 3*, COPACABANA 3*, LA CAROLINA 3*, LA PALMERA AND SPA 3*…      
ХОТЕЛИ  3* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
ПОЛУПАНСИОН 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 399 399 439 439 469 469 509 509 539 539 539 539 469 415 415 389
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 359 359 399 399 419 419 449 449 469 469 469 469 419 379 379 349
Прво дете 2-10 г. 299 299 319 319 339 339 369 369 379 379 379 379 349 319 319 299
Второ дете2-10 г. 299 299 319 319 339 339 369 369 379 379 379 379 349 319 319 299
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: 25 евра возрасни / 15 евра деца Singl: + 220 евра
EB > 30.03.2017 50-500 м.од плажа
FENALS GARDEN 4*, PLAZA PARIS 4*, METROPOL 4*, DON JUAN PALACE 4* ……            
ХОТЕЛИ 4* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
ПОЛУПАНСИОН 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 419 419 479 479 559 559 579 579 599 599 599 599 529 469 469 439
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 399 399 449 449 519 519 539 539 569 569 569 569 499 429 429 419
Прво дете 2-10 г. 319 319 349 349 389 389 399 399 409 409 409 409 379 349 349 329
Второ дете 2-10 г 319 319 349 349 389 389 399 399 409 409 409 409 379 349 349 329
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: 30 евра возрасни / 20 евра деца Singl: + 250  евра
EB > 30.03.2017 50-500 м.од плажа

APARTMANI 3***

http://www.boleropark.com/en                                
APT.BOLERO 3* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ  / СТУДИО 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2стд 339 339 359 359 539 539 579 579 619 619 619 619 489 449 449 399
По ЛИЦЕ во 1/3стд 299 299 309 309 429 429 459 459 489 489 489 489 399 369 369 339
По ЛИЦЕ во 1/4стд 299 299 309 309 429 429 449 449 479 479 479 479 389 359 359 329
Доплата за 7 НОЌ.ПОЈАДОК: 35 евра м. од плажа
Доплата за 7 ПОЛУПАНСИОНИ: 95 евра EB > 30.03.2017
http://www.boleropark.com/en                                
APT.BOLERO 3* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ / АПАРТМАН 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 апт 379 379 399 399 619 619 659 659 729 729 729 729 549 489 489 449
По ЛИЦЕ во 1/3 апт 329 329 339 339 489 489 519 519 559 559 559 559 449 399 399 369
По ЛИЦЕ во 1/4 апт 299 299 309 309 419 419 449 449 469 469 469 469 389 359 359 339
Доплата за 7 НОЌ.ПОЈАДОК: 35 евра м. од плажа
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: 95 евра EB > 30.03.2017

HOTELI 1*

http://www.hotelarmonialloret.com/                          
ARMONIA 1* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 369 369 379 419 459 469 499 499 509 519 519 499 499 399 389 379
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 329 329 339 369 399 409 429 429 439 449 449 429 429 359 349 339
Прво дете 2-12 г. 229 229 299 319 339 349 359 359 369 369 369 359 359 309 299 229
Второ дете 2-12 г 299 299 329 359 389 399 409 409 429 429 429 399 399 349 339 299
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 15  евра , Деца: 10  евра 300 м. од плажа
EB > 30.03.2017

HOTELI 2*

http://www.alegria-hotels.com/es/hoteles-en-costa-brava/lloret-de-mar/alegria-san-juan-park  
FERGUS SAN HUAN PARK 2** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 389 389 439 439 479 479 509 509 559 559 559 559 439 399 399 359
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 339 339 369 369 399 399 419 419 459 459 459 459 369 349 349 319
Прво дете  2-11 г. 269 269 279 279 289 289 299 299 309 309 309 309 279 269 269 259
Второ дете 2-11 г 269 269 279 279 289 289 299 299 309 309 309 309 279 269 269 259
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 20 евра, Деца: 15 евра Single: нема
Доплата за 7 ПП во h.PLAZA 4*: Возрасни: 55 евра, Деца: 35 евра 300 м. од плажа
EB > 30.03.2017
http://www.donjuancenterlloret.com/                          
DON JUAN CENTAR 2** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба   399 419 449 489 489 499 499 559 559 559 559 459 419    
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ   379 399 429 459 459 479 479 529 529 529 529 439 399    
Прво дете  2-11 г.   309 319 339 359 359 359 359 389 389 389 389 339 319    
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 20 евра, Деца: 15 евра Singl: +190 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 30евра, Деца: 20 евра 250 м. од плажа
EB > 20.03.2017
http://hotel-clipper-lloret.hotels-lloret-de-mar.com/es/                  
CLIPPER 2** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба       429 479 479 509 509 569 569 569 489 409 409    
 3-то. ЛИЦЕ       379 409 409 439 439 479 479 479 419 359 359    
Прво дете 2-12 г.       379 409 409 439 439 479 479 479 419 359 359    
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 40 евра, Деца: 30 евра     Singl: +160 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 80 евра, Деца:60 евра      400 м. од плажа
EB > 30.03.2017
http://www.hotelesgarbi.com/en/hotels/hotel-garbi                    
VILLA GARBI   2** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 409 409 489 489 559 559 599 599 599 599 599 589 559 409 409 409
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 389 389 459 459 529 529 569 569 569 569 569 559 529 389 389 389
Прво дете 3-12 г. 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229
Второ дете 3-12 г 319 319 359 359 389 389 419 419 419 419 419 409 389 319 319 319
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 20 евра, Деца: 10 евра     Singl: +140 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца: 25 евра      300 м. од плажа
EB > 30.03.2017
http://www.ninays.com/en/                              
NINAYS 2** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба       549 549 549 549 549 559 629 629 599 549 519 439  
 3-то. ЛИЦЕ       519 519 519 519 519 529 589 589 569 519 489 419  
Прво дете 2-12 г.       419 419 419 419 419 429 469 469 229 419 399 349  
Второ дете 2-12 г       418 418 418 418 418 429 469 469 229 419 399 349  
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 25 евра, Деца: 15 евра    Single: + 160 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 50 евра, Деца: 30 евра      300 м. од плажа
EB > 30.03.2017

HOTELI 3*

http://www.hotelmontanamar.com/                            
MONTANAMAR 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 379 389 389 439 439 439 479 479 479 479 479 479 439 439 399 379
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 349 359 359 419 419 419 459 459 459 459 459 459 419 419 369 349
Прво дете 2-13 г. 229 229 229 329 329 329 349 349 349 349 349 349 329 329 229 295
Второ дете 2-13 г 299 299 299 329 329 329 349 349 349 349 349 349 329 329 319 299
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.31.05-28.06./23.08-13.09  Возрасни: 60 , Деца: 30 
  350 м. од плажа EB > 30.03.2017
http://en.hotelguitartrosa.com/                              
GUITAR ROSA 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 425 425 425 509 509 559 589 619 619 619 619 599 519 429 429 429
 3-то. ЛИЦЕ 355 355 359 419 419 459 479 499 499 499 499 479 429 359 349 349
Прво дете 2-12г. 319 319 319 369 369 389 409 419 419 419 419 409 369 319 319 319
Второ дете 2-12г. 319 319 319 369 369 389 409 419 419 419 419 409 369 319 319 319
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 35 евра, Деца: 20 евра   Single: +290 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 70 евра, Деца: 35 евра    350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 155 евра , Деца: 80 евра EB > 30.03.2017
www.hotelmercedes.com                                
MERCEDES   3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 409 409 419 469 519 519 589 589 639 639 589 519 469 469 439 439
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 379 379 389 429 469 469 535 535 579 579 539 349 429 429 409 409
Прво дете  2-10 г. 319 319 319 349 369 369 409 409 429 429 409 369 349 349 329 329
Второ дете 2-10 г 319 319 319 349 369 369 409 409 429 429 409 369 349 349 329 329
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца: 30 евра   Single: +170 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 90 евра, Деца: 65 евра    350 м. од плажа
EB > 12.04.2017
http://www.hotelmoremar.com/                            
MOREMAR 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 445 445 455 519 519 599 599 649 649 649 649 609 599 599 519 449
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 379 379 385 430 430 489 489 520 520 520 520 495 489 489 429 379
Прво дете 2-11 г. 225 225 245 370 370 415 415 435 435 435 435 415 409 409 225 225
Второ дете 2-11 г 335 335 345 370 370 415 415 435 435 435 435 415 409 409 355 335
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни 40, Деца 20  350 м. од плажа
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни 80, Деца 40
Доплата за 7  All Inclusive : 90 евра  + цена за полн пансион EB > 25.02.2017
www.copacabanalloret.com                                
COPACABANA  3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 379 379 449 449 479 479 569 569 569 635 635 635 479 479 409 409
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 349 349 399 399 429 429 499 499 499 549 549 549 429 429 369 369
Прво дете 2-10 г. 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229
Второ дете 2-10 г 299 299 339 339 349 349 399 399 399 429 429 429 349 349 319 319
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 25 евра, Деца: 15 евра  Single: + 220 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 55 евра, Деца: 30 евра    350 м. од плажа
EB > 30.03.2017
www.grandhoteldonjuan.com                              
GH DON JUAN 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 419 419 439 469 549 549 589 589 649 649 649 649 539 469 469 419
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 399 399 419 439 519 519 559 559 599 599 599 599 499 449 449 399
Прво дете 2-12 г. 319 319 329 349 389 389 399 399 439 439 439 439 379 349 349 319
Второ дете 2-12 г 319 319 329 349 389 389 399 399 439 439 439 439 379 349 349 319
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 25 евра, Деца: 15 евра    Single: +270 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 35 евра, Деца: 20 евра      300 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 120 евра, Деца: 90 евра EB > 18.03.2017
http://www.alegria-hotels.com/en/hotels/costa-brava/lloret-de-mar/alegria-fenals-mar    
FERGUS FENALS MAR 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 449 449 459 459 579 579 659 659 689 689 689 689 579 499 499 449
 3-то. ЛИЦЕ 379 379 389 389 469 469 529 529 549 549 549 549 469 419 419 379
Прво дете 2-12 г. 229 229 229 229 399 399 439 439 459 459 459 459 399 359 359 229
Второ дете 2-12 г 339 339 339 339 399 399 439 439 459 459 459 459 399 359 359 339
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца:20 евра   Single: + 240 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 60 евра, Деца:35 евра    350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 180 евра, Деца: 90 евра EB > 25.02.2017
www.hotellacarolina.com                                
LA CAROLINA  3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 419 419 429 519 539 599 599 599 649 649 649 649 599 479 459 419
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 399 399 409 489 499 569 569 569 609 609 609 609 569 459 439 399
Прво дете 2-12 г. 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229
Второ дете 2-12 г 319 319 329 369 379 419 419 419 439 439 439 439 419 359 339 319
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 35 евра, Деца: 20 евра  Single: + 220 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: нема можност    350 м. од плажа
EB > 30.03.2017
www.sambahotels.com                                
SAMBA 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 469 469 549 549 629 629 689 689 689 689 689 689 489 479 449 449
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 419 419 479 479 549 549 599 599 599 599 599 599 439 429 399 399
Прво дете 2-13 г. 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229
Второ дете 2-13 г 349 349 349 349 429 429 459 459 459 459 459 459 359 349 339 339
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 25 евра, Деца: 15 евра            Single: + 160 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 55 евра, Деца: 30 евра                350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 135 евра , Деца: 70 евра             EB > 30.04.2017
http://www.hotellapalmera.com/?lang=en                          
LA PALMERA & SPA 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 459 479 479 589 599 639 679 679 739 769 749 719 589 529 489 449
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 399 419 419 499 509 539 569 569 609 639 619 589 499 459 419 389
Прво дете 2-10 г. 339 349 349 409 419 429 449 449 479 499 489 469 399 379 349 329
Второ дете 2-10 г 339 349 349 409 419 429 449 449 479 499 489 469 399 379 349 329
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни:25 евра, Деца:15 евра   Single: +280 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни:50 евра, Деца:25 евра    350 м. од плажа
EB > 30.03.2017

HOTELI 4*

http://www.fenalsgarden.com/                                
FENALS GARDEN 4**** sup M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 479 479 499 599 599 599 639 649 699 739 739 739 599 599 549 549
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 399 399 409 489 489 489 509 519 549 579 579 579 489 489 449 449
Прво дете 2-12 г. 229 229 249 359 359 359 369 369 389 399 399 399 359 359 339 339
Второ дете 2-12 г 349 349 359 419 419 419 429 439 459 479 479 479 419 419 389 389
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца: 25 евра  Single: + 250 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 90 евра, Деца: 50 евра   400 м. од плажа
EB > 12.04.2017
http://www.hotelguitartgoldcentralpark.com/                          
GUITAR GOLD CENTRAL PARK RESORT & SPA 4**** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 459 459 469 559 629 649 649 729 729 729 729 659 569 469 459 449
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 389 389 399 459 509 519 519 579 579 579 579 529 469 399 389 379
Прво дете 2-12 г. 279 279 289 309 329 329 329 349 349 349 349 329 309 289 279 279
Второ дете 2-12 г 279 279 289 309 329 329 329 349 349 349 349 329 309 289 279 279
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца: 25 евра  Single: + 250 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 80 евра, Деца: 40 евра    350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 165 евра , Деца: 50 евра EB > 30.03.2017
http://www.hotelmetropol.com-lloretdemar.com/                        
 METROPOL  4**** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 399 450 450 519 519 579 579 579 669 669 669 619 479 479 479 459
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 359 399 399 479 479 519 525 525 599 599 599 559 419 419 419 399
Прво дете  2-12 г. 309 339 339 449 449 489 489 489 559 559 559 459 349 349 349 339
Второ дете 2-12г. 309 339 339 449 449 489 489 489 559 559 559 459 349 349 349 339
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 40 евра, Деца: 20 евра  Single: + 320 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 80 евра, Деца: 40 евра   200 м. од плажа
EB > 30.03.2017
http://www.alegria-hotels.com/en/hotels/costa-brava/lloret-de-mar/alegria-plaza-paris          
PLAZA PARIS SPA 4**** M ЈУНИ ЈУЛИ       АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 459 459 499 499 619 619 689 689 689 689 689 689 499 479 479 459
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 389 389 419 419 499 499 549 549 549 549 549 549 419 399 399 389
Прво дете 2-13 г. 229 229 359 359 419 419 449 449 449 449 449 449 229 229 229 229
Второ дете 2-13 г 339 339 359 359 419 419 449 449 449 449 449 449 369 349 349 339
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца: 25 евра  Single: +250 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 75 евра, Деца: 40 евра    250 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 160 евра , Деца: 80 евра EB > 28.02.2017
http://www.mariadelmarhotel.com/                              
MARIA DEL MAR 4*** M ЈУНИ ЈУЛИ       АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 445 445 455 509 599 599 619 619 659 689 689 599 589 539 499 475
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 409 409 419 469 539 539 559 559 599 619 619 539 529 489 459 439
Прво дете 2-12 г. 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229
Второ дете 2-12г. 335 335 339 369 409 409 419 419 439 459 459 409 399 379 359 349
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 35 евра, Деца: 20 евра  Single: + 270 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 50 евра, Деца: 25 евра    300 м. од плажа
EB > 30.03.2017
http://www.hotelmariner.es/                                
MARINER  4*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 449 449 459 459 579 579 659 659 689 689 689 689 579 505 505 449
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 399 399 409 409 509 509 569 569 589 589 589 589 499 449 449 399
Прво дете 2-12 г. 279 279 279 279 309 309 329 329 449 449 449 449 399 289 289 279
Второ дете 2-12г. 279 279 279 279 309 309 329 329 449 449 449 449 399 289 289 279
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 50 евра, Деца: 25 евра  Single: + 200 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 70 евра, Деца: 35 евра    350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 180 евра , Деца: 90 евра EB > 30.03.2017
http://www.donjuanhotels.com/en/hotels/gran-hotel-don-juan-palace/                
DON JUAN PALACE 4**** M ЈУНИ ЈУЛИ       АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 509 509 519 569 649 649 699 699 749 749 749 749 679 609 609 569
 3-то. ЛИЦЕ 479 479 489 529 599 599 649 649 699 699 699 699 639 569 569 529
Прво дете  2-11 г. 369 369 369 399 439 439 459 459 489 489 489 489 449 419 419 399
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 35 евра, Деца: 20 евра  Single: + 260 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца:30 евра    350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 165 евра , Деца: 80 евра EB > 20.03.2017
http://metropolmiramar.com/es/hotel-miramar.html                      
 MIRAMAR 4**** M ЈУНИ ЈУЛИ       АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 419 499 499 549 549 649 649 649 739 739 739 689 549 549 549 499
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 369 429 429 469 469 579 579 579 659 659 659 619 469 469 469 429
Прво дете 2-12 г. 319 359 359 389 389 539 539 539 609 609 609 569 389 389 389 359
Второ дете 2-12 г 319 359 359 389 389 539 539 539 609 609 609 569 389 389 389 359
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца: 25 евра  Single: + 270 евра
Доплата за поглед на море: Јуни : Возрасни 75, Деца 40   евра    50 м. од плажа
 Јули-Септ. Возрасни: 90, деца 70   евра EB > 30.03.2017
http://www.hotelesgarbi.com/en/hotels/hotel-garbi-park                      
GARBI PARK   4**** M ЈУНИ ЈУЛИ       АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 469 479 530 535 659 659 735 735 749 759 759 745 639 529 529 469
 3-то. ЛИЦЕ 439 449 489 505 615 615 679 679 699 699 699 689 599 499 499 449
Прво дете 3-12 г. 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229
Второ дете 3-12 г 229 229 229 229 229 229 229 229 359 359 359 359 229 229 229 229
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 25 евра, Деца: 15 евра  Single: + 270 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 50 евра, Деца: 25 евра    350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 145 евра, Деца: 70 евра EB > 30.03.2017