ИнфотоурсИнфотоурс
Forgot password?

ШПАНИЈА лето 2019

ШПАНИЈА лето 2019• СО АВИОНКоста Брава

Една од земјите кои ги имаат најубавите плажи во светот. Ако при тоа ја додадеме и долгата традиција за угостителство и многу развиен туризам, тогаш летувањето во Шпанија е нешто што секако мора да го искусите.


Иако заради прекрасните градови како барселона, Мадрид, Валенсија, Гранада и др. Вв ажи за водечка City Break дестинација, Шпанија е многу позната и по своите летувалишта и а големиот број на плажи со плави знаменца. На островите Мајорка и Ибица преку ден ќе се одмарате на прекрасните долги и песочни плажи а вечерите ќе ви останат во сеќавање по лудите ноќни забави.

Летувањето во Коста Брава и Косѕа Дорада, покрај прекрасните плаќи, богатиот ноќен живот нуди и можност да посетите многу културно историски локалитети како и прошетки низ Барселона.

Коста Брава

Коста Брава е најпознатото и најпосетувано летувалиште во Шпанија со брег долг окулу 40км и се протега северно од Барселона. Во нашата понуда ќе ги најдете најразвиените летувалишта како Калеја, Санта Сузана, Лорет Де Мар. Бланес, Малграт Де Мар…

Брегот на Каталонија не го сочинуваат само долгите, урбани песочни плажи полни со туристи, Нас многу повеќе не фасцинираа скриените заливи и прекрасната природа за која најверојатно не сте слушнале баш многу. Северот на Коста Брава е неизбрусен дијамант на Западниот Медитеран. Најубавиот дел на овој брег,  Плажата на златниот триаголник, успеал да ги сочува шармот и убавината на старите пристаништа и рибарските  населби познати по опуштената локална атмосфера и извонредната гастрономска понуда  Во овој регион се наоѓаат и места кои посебно би ги издвоиле заради нивното значење.
Гирона кој е еден од најстарите градови на Каталонија со прекрасен, Еврејски кварт, Фигуерас, родното место на салвадор Дали, креаторот на најубавите објекти во Барселона и Емпуриес, антички град од грчко римскиот период.

 

КОСТА БРАВА – ЛЕТО 2019   

За резервации до 31.03

ТЕРМИН НА ПОАЃАЊЕ 14.јун 21.јун 01.јул 12.јул 19.јул 26.јул 02.авг 09.авг 16.авг 23.авг 30.авг
 БРОЈ НА НОЌЕВАЊА 7 10 7 10 7 7 7 7 10 7 10
ХОТЕЛ КАТЕГ. УСЛУГА ЛОКАЦИЈА

Цена по лице во 1/2 соба

H TOP SUMMER SUN 3* 3 *** FBww Santa Susanna 439€  599€  499€  699€  569€  609€  619€  619€  709€ 519€  589€
*** НАША ПРЕПОРАКА *** 
H TOP OLYMPIC 3* 3 *** FBww Calella  439€  599€  499€  699€  569€  609€  619€  619€  709€  519€  589€
H TOP PLANAMAR 3* 3 *** FBww Malgrat De Mar  439€  599€  499€  699€  569€  609€  619€  619€  709€  519€  589€
H TOP GRAND CASINO ROYAL 3* 3 *** FBww Lloret De Mar  419€  599€  499€  699€  569€  609€  619€  619€  709€  519€  589€
H TOP ALEXIS 3* 3 *** FBww Lloret De Mar  439€  599€  499€  699€  569€  609€  619€  619€  709€  519€  589€
H TOP CARTAGO NOVA 3*
*** НАША ПРЕПОРАКА ***
3 ***  FBww Malgrat De Mar  439€  599€  499€  699€  569€  609€  619€  619€  709€  519€  589€
MARIA DEL MAR 4* 4 **** HB Lloret De Mar  509€  649€  529€  689€  559€  579€  579€  579€  699€  539€  639€
*** НАША ПРЕПОРАКА *** 
 TOP ROYAL BEACH 4* 4 **** FBww Lloret De Mar 489€  709€  579€ 829€ 649€  699€  699€  699€  829€  599€  699€
*** НАША ПРЕПОРАКА *** 
H TOP CALELLA PALACE 4* 4 **** FBww Calella 489 € 709 € 579 € 829 € 649 € 699 € 699 € 699 € 829 € 599 € 689 €
H TOP ROYAL SUN SUITE 4* 4 **** FBww Santa Susanna 489€ 709 € 579 € 829 € 649 € 699 € 699 € 699 € 829 €  599€ 699 €
H TOP ROYAL STAR 4* 4 **** FBww Lloret De Mar 489 € 709 € 579 € 829 € 649 € 699 € 699 € 699 € 829 € 599 € 699 €
PINEDA PALACE 4*Sup 4 **** + FBww Pineda de Mar 529 € 769 € 619 € 889 € 689 € 739 € 749 € 749 € 889 € 639 € 759 €
 H TOP ROYAL SUN 4* 4 **** FBww Santa Susanna 529 € 769 € 619 € 889 € 689 € 739 € 749 € 749 € 889 € 639 € 759 €
H TOP AMAIKA 4* Sup 4 **** + FBww Calella 529 € 769 € 619 € 889€ 689 € 739 € 749 € 749 € 889€ 639 € 759 €
TROPIC PARK 4* 4 **** HB Malgrat De Mar 559 € 739 € 599 € 839 € 669 € 689 € 689 € 689 € 799 € 579 € 679 €
GRAN HOTEL FLAMINGO 4* 4 **** BB Lloret De Mar 539 € 759 € 649 € 879 € 699 € 709 € 779 € 779 € 819 € 629 € 669 €
 DELAMAR 4* 4 **** BB Lloret De Mar 579 € 819 € 699 € 989 € 789 € 809 € 879 €  879 € 969 € 729 € 859 €

RO –   Само ноќевање
BB –   Ноќевање со појадок
HB –   Пола Пансион ( Ноќевање, појадок и вечера )
FB –   Полн пансион ( Ноќевање, појадок, ручек и вечера )
FB+ – Проширен Полн пансион ( Ноќевање, појадок, ручек, вечера, вода и вино со оброците )
AI –    Се вклучено    

1. ден СКОПЈЕ – БАРСЕЛОНА – КОСТА БРАВА
Состанок на групата на аеродромот во Скопје и предавање на багажот 120 минути пред времето на полетување. Лет за Барселона (според табелата). Пристигнување на аеродромот во Бареслона. Средба со претставниците на агенцијата и трансфер со автобус до хотелот во крајните дестинации (Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna …). Доколку има можност за утринско превземање на собите, сместувањето ќе биде по пристигнување во хотелот, доколку нема, багажот се остава на рецепција, а се користат услугите наведени во ваучерот. Собите се превземаат по 14:00 часот.
од 01. до 07/10. ден КОСТА БРАВА
Денови за одмор со престој во хотели (со услуги по сопствен избор од каталогот) лоцирани во Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna … и др. Комуникација со локалните представници на агенцијата за евентуални факултативни анимации, излети и посети.
08./11. ден КОСТА БРАВА – БАРСЕЛОНА – СКОПЈЕ
Напуштање на собите до 12:00 часот. Багажот се остава на рецепција и се користат услугите наведени во ваучерот. (За дневно користење на собите до времето за трансфер, доколку има можност, може да се доплати на рецепција.) Слободно време за индивидуални прошетки до заминување на аеродромот во Барселона во вечерните часови. Предавање на багажот на аеродромот, два часа пред полетување. Лет за Скопје, според табелата. Пристигнување во Скопје.

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
* 7/10 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Барселона – Скопје со 1 парче чекиран багаж (до 20кг) и 1 парче кабински багаж (макс. Димензии 56х45х25) по лице
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шпанија

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА
* Аеродромски и административни такси во износ од 60еур
* Патничко здравствено осигурување
* Туристичка такса – се плаќа директно на рецепција во хотел

За резервација потребна е нерефундабилна уплата од 30% од вкупната цена, а до завршување на валидноста на актуелните ценовници треба да се затвори мин 50% од износот. Целосна доплата на аранжманот најдоцна 15 дена пред почетокот на аранжманските услуги.

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња во табелите се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот.