Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Клара – Ксамил


Категории , ,

Вила Клара се наоѓа на 80 метри од преубавата песочна плажа и на 200 метри од центарот на Ксамил. Најблиската плажа од вилата е Bell Vista. Сите соби се опремени со сопствено купатило, комплетно опремена кујна,клима вклучена во цената, Wi-Fi. Вилата располага со бесплатен паркинг.

КООРДИНАТИ: 39.76709468392941, 20.000511049224105

Ценовник

ЦЕНОВНИК – АЛБАНИЈА ЛЕТО 2023 ВИЛА КЛАРА – КСАМИЛ
Термин 04.06 11.06 18.06 25.06 02.07 09.07 16.07 23.07 30.07 06.08 13.08 20.08 27.08 03.09 10.09 17.09 24.09
Ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 159€ 179€ 209€ 229€ 289€ 329€ 349€ 349€ 349€ 349€ 349€ 339€ 289€ 199€ 189€ 169€ 149€
1/3 179€ 199€ 229€ 249€ 309€ 349€ 369€ 369€ 369€ 369€ 369€ 359€ 309€ 219€ 209€ 189€ 169€

Превоз, услови и напомени

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:
– Скопје (Дрводекор) – 50€
– Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) – 60€
– Штип (Нова Пошта – трансфер до Скопје) – 60€
– Куманово (Бензинска пупма Макпетрол – Трансфер до Скопје) – 60€
– Тетово (попатно) – 50€
– Гостивар (попатно – Бунар Петрол) – 50€
– Кичево (попатно – бензинска пумпа Power Petrol) – 50€
– Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) – 50€
– Струга (кружен тек – кај Нептун) – 50€
– За деца (02-11.99 год.) се одбива 10€ од цената за возрасен
– За билет во еден правец се одбива 10€
– Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој петок во 22:00h, враќање од Ксамил секоја сабота во 14:00h
– Предвидено време за пристигнување во Скопје околу полноќ

НАПОМЕНА:
– Првите два термини (02.06 и 09.06) и последните два термнини (15.09 и 22.09) се пакет аранжмани по лице и вклучуваат 7 ноќевања со превоз
– На пакет аранжманите не следува попуст за рана уплата и попуст за две смени (7+7)
– За пакет аранжманите за деца од 02-11.99 год. следува 20% попуст за сместување во 1/3 (трокреветна) или 1/4 (четирикреветна) соба.

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
– За резервација задолжителна е уплата од 30% од сумата и доплата на аранжманот зависно од времетраењето на попустот (информации во агенција)
– Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Цените означени со (*) се пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку граничен премин Ќафасан
– За оваа понуда важат општите услови за патување

Галерија

Лето 2023