Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

ROYAL BAY 4*- ELENITE


-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 28.02.2023

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.03.2023

Royal Bay 4* – All Inclusive се наоѓа во затворениот комплекс Елените, на 30м од плажа. Сите соби и апартмани имаат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа,  отворен базен, неколку ресторани, барови и ноќен клуб.

Сите соби и апартмани имаат клима уред, кабелска ТВ, сеф, фрижидер, тераса и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, snack bar, бар на базенот. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базен и на плажа. Гостите на хотелот можат бесплатно да се забавуваат во Aqua park Atlantida, неограничено во текот на престојот. Барот во Aqua parkot е дел од all inclusive програмата на хотелот Royal Bay 4*.

Royal Bay 4* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

Ценовник

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ   05.06.2023 – 22.06.2023   11.09.2023 – 20.09.2023

ALL INCLUSIVE

23.06.2023 – 05.07.2023  01.09.2023 – 10.09.2023

ALL INCLUSIVE

06.07.2023 – 31.08.2023    ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба – поглед море 58 € 70 € 79 €
Лице во студио – поглед море 63 €  76 € 85 €
Лице во maisonette – поглед море 69     82 € 91 €
Лице во апартман – поглед море 67 €   80 € 88 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

– Користење на базен

– Лежалки и чадори покрај базенот

– Aqua park ATLANTIDA со 3 базени, тобогани и вклучени безалкохолни пијалоци и пиво, лежалки и чадори

– Ресторан a la carte

– Snack бар во текот на целиот ден од 10-17 часот: бургери, гиро, хот дог, форнети, сладолед

– Безалкохолни пијалоци и алкохолни локални пијалоци се нудат во сите барови во текот на  целиот ден и во Lobby Bar од хотелот до 24 часот

– Детско катче

– Тенис, мини голф

– Забавен дел, анимација

Услови и напомени

Капацитет на сместување:
Двокреветна соба –  2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 2,99 години
Студио – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 2,99 години

Maisonette – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 2,99 години

Апартман – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години

Попусти:

Дете до 2.99 години – бесплатно
Прво дете 3-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – бесплатно
Второ дете од 3 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни – 50% од цената за возрасен
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/maisonette/апартман  – 20% попуст на регуларната цена

Плаќање 50% со направена резервација, а остатокот се доплаќа две недели пред датумот на сместување.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ

Галерија

Лето 2023