Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Лоза 3* – Будва


Категории , ,

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу дискотеки, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен. 

Хотел ” ЛОЗА ” 3* на 300-350м.од море и од Словенска плажа, располага со 1/2,1/3 и 1/4 соби, секоја со  twc, тв, wi-fi и клима. Координати: 42.289498, 18.841296

Ценовник

Период Ноќ. Ноќевање со појадок

по лице во 1/2

Полупансион

(појадок и вечера)
по лице во 1/2

Редовна цена Промо цена до 01.04.24 Редовна цена Промо цена до 01.04.24
04.06-11.06.24 7 190 еур 180еур 245 еур 235еур
11.06-18.06.24 7 195 еур 185еур 250 еур 240еур
18.06-25.06.24 7 200 еур 190еур 255 еур 245еур
      25.06-02.07.24 7 210 еур 200еур 260 еур 250еур
02.07-09.07.24 7 220 еур 210еур 270 еур 260еур
09.07-16.07.24 7 230 еур 220еур 280 еур 270еур
16.07-23.07.24 7 240 еур 220еур 290 еур 275еур
23.07-30.07.24 7 240 еур 220еур 290 еур 275еур
30.07-06.08.24 7 240 еур 220еур 290 еур 275еур
06.08-13.08.24 7 240 еур 220еу р 290 еур 275еур
13.08-20.08.24 7 240 еур 220еур 290 еур 275еур
20.08-27.08.24 7 240 еур 220еур 290 еур 275еур
27.08-03.09.24 7 220 еур 210еур 270 еур 260еур
03.09-09.09.24 6 190 еур 180еур 230 еур 220еур

 

Услови и напомени

Цените се во евра за 6 и 7 ноќевања со појадок или 6 и  7 полупансиони (шведски стол) во 1/2 по лице без превоз.(1 € = 62 денари.)

Деца до 4 год.=гратис, дете со родители 4-12год. во 1/2+1 соба – 50% попуст.  

 

Автобуски превоз: 50 €-повратен билет,35 € за деца,35 €-еден правец,25 € за деца до 12г.

Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Будва во 14:00 ч.

 

Термини на поаѓање: 04, 11, 18, 25 Јуни; 02, 09, 16, 23, 30 Јули; 06, 13, 20, 27- Август; 03, 09, Септември.
Напомена: Доплата за туристичка такса и осигурување 1 € по лице по ден, за деца од 12-18 год. = 0.5 € по ден (плаќање во агенција).

Доплата за патничко здравствено осигурување за 7 дена до 65 год = 300 ден.
Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч.

Можност за плаќање со visa i mastercard  на 3 рати со договор +5% од цената.

Галерија

Лето 2024