Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Словенска плажа 3* & Хотел Александар 4* – Будва


Категории , ,

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу дискотеки, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Хотел ”Словенска плажа” 3* сместен на сама Словенска плажа, со сопствен паркинг: 1/2,1/3 и 1/4 соби, секоја со  twc, тв, wi-fi. бесплатно користење на отворениот базен.

Хотел ”Александар” 4* со добра местоположба на сама Словенска плажа, со сопствен паркинг: 1/2,1/3 и 1/4 соби, секоја со twc, тв, wi-fi,бесплатно користење на отворениот базен.

Ценовник

Период Ноќ Х.Александар 4* Х.Словенска плажа 3*
полупансион Полупансион
04.06-11.06 7 455 еур 385 еур
11.06-18.06 7 460 еур 390 еур
18.06-25.06 7 470 еур         400 еур
      25.06-02.07 7 490 еур 420 еур
02.07-09.07 7 580 еур 480 еур
09.07-16.07 7         590 еур 490 еур
16.07-23.07 7 590 еур 490 еур
23.07-30.07 7 590 еур 490 еур
30.07-06.08 7 590 еур 490 еур
06.08-13.08 7 590 еур 490 еур
13.08-20.08 7 590 еур 490 еур
20.08-27.08 7 590 еур 490 еур
27.08-03.09 7 570 еур 470 еур
03.09-09.09 6 403 еур 339 еур

Услови и напомени

Цените се во евра за 6 и 7 полупансиони (шведски стол) по лице без превоз.

Деца до 2 год.=гратис,дете со родители 2-7год. во1/2+1 соба,на помошен кревет,имаат 50%, деца со родители од 7-12год. во 1/2+1 на помошен кревет,имаат попуст од 30%.  

Автобуски превоз: 50 €– повратен билет,35 € за деца,35 €-еден правец,25 € за деца до 12г.

Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Будва во 14:00 ч.

Термини на поаѓање:04,11,18,25-Јуни;02,09,16,23,30-Јули;06,13,20,27-Август;03,09.Септем.

Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност – 1 € = 62 денари.

Напомена: Доплата за туристичка такса и осигурување 1,5 € по лице по ден, за деца од 12-18 год. = 1 € по ден (плаќање во агенција).

Доплата за патничко здравствено осигурување за 7 дена до 65 год = 400 ден. Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч.

Можност за плаќање со visa i mastercard, a на 3 рати по договор + 5 % од цената.

Галерија

Лето 2024