Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила „Bouzalis“ – Неа Флогита

Во централниот дел на полуостровот Халкидики, на само педесетина километри југоистoчно од Солун  се наоѓа туристичкото место Неа Флогита, препознатливо по централниот парк со фонтаните и зелениот појас со палми. Длабочината во морето е умерена што го прави ова туристичко место уште попривлечно за децата. Местото е одлично снабдено во текот на летната сезона-изобилува со маркети, пекари, слаткарници,таверни, ресторани, а токму тука е и најпозната плажа „Pastazi“ која нуди одлична забава за младите.

Вилата Bouzalis е лоцирана на самото шеталиште во Неа Флогита, на само неколку метри од морето.

Вилата располага со апартмани со најразлична големина кои се целосно реновирани; дел од сместувачките капацитети имаат директен поглед на море, а останатите имаат поглед на улица или во дворот на вилата, а се наоѓаат на прв и втор спрат. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни, фрижидери со одвоени комори и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Студијата и апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има паркинг простор.

Ценовник

Вила ‘’Bouzalis’’ – Неа Флогита
 

Термин:

 

Ноќи:

 

1/3 апартман

 

1/4 апартман

(без поглед)

1/4 апартман 1/5 апартман

(море)

1/5 апартман

(улица)

 

1/6 апартман

 

1/8 апартман

22.05-01.06.2022 10 160

(9.920 ден.)

190

(11.780 ден.)

220

(13.640 ден.)

300

(18.600 ден)

320

(19.840 ден)

350

(21.700 ден.)

400

(24.800 ден.)

01.06-11.06.2022 10 220

(13.640 ден.)

250

(15.500 ден.)

280

(17.360 ден.)

400

(24.800 ден)

420

(26.040 ден)

450

(27.900 ден.)

500

(31.000 ден.)

11.06-21.06.2022 10 280

(17.360 ден.)

310

(19.220 ден.)

340

(21.080 ден.)

460

(28.520 ден)

480

(29.760 ден)

510

(18.600 ден.)

560

(34.720 ден.)

21.06-01.07.2022 10 380

(23.560 ден.)

410

(25.420 ден.)

440

(27.280 ден.)

560

(34.720 ден)

580

(35.960 ден)

610

(37.820 ден.)

660

(40.920 ден.)

01.07-11.07.2022 10 460

(28.520 ден.)

490

(30.380 ден.)

520

(32.240 ден.)

640

(39.680 ден)

660

(40.920 ден)

690

(42.780 ден.)

740

(45.880 ден.)

11.07-21.07.2022 10 520

(32.240 ден.)

550

(34.100 ден.)

580

(35.960 ден.)

700

(43.400 ден)

720

(44.640 ден)

750

(46.500 ден.)

800

(49.600 ден.)

21.07-31.07.2022 10 520

(32.240 ден.)

550

(34.100 ден.)

580

(35.960 ден.)

700

(43.400 ден)

720

(44.640 ден)

750

(46.500 ден.)

800

(49.600 ден.)

31.07-10.08.2022 10 520

(32.240 ден.)

550

(34.100 ден.)

580

(35.960 ден.)

700

(43.400 ден)

720

(44.640 ден)

750

(46.500 ден.)

800

(49.600 ден.)

10.08-20.08.2022 10 520

(32.240 ден.)

550

(34.100 ден.)

580

(35.960 ден.)

700

(43.400 ден)

720

(44.640 ден)

750

(46.500 ден.)

800

(49.600 ден.)

20.08-30.08.2022 10 460

(28.520 ден.)

490

(30.380 ден.)

520

(32.240 ден.)

640

(39.680 ден)

660

(40.920 ден)

690

(42.780 ден.)

740

(45.880 ден.)

30.08-09.09.2022 10 360

(22.320 ден.)

390

(24.180 ден.)

420

(26.040 ден.)

540

(33.480 ден)

560

(34.720 ден)

590

(36.580 ден.)

640

(39.680 ден.)

09.09-19.09.2022 10 260

(16.120 ден.)

290

(17.980 ден.)

320

(19.840 ден.)

440

(27.280 ден)

460

(28.520 ден)

490

(30.380 ден.)

540

(33.480 ден.)

Напомени

Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничниот  простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица од веќе предвидените кревети за спиење.

– Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10  ноќевања без вклучен превоз

– Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

– Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

– Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

– Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

– Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Флогита

– Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

– Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

Галерија

Лето 2022