Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила „Maria“ – Јерисос

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики, на третиот крак Атос. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители се наоѓа покрај морето и има долга, песочна плажа која има Сино Знаме за чистота.  Пред плажата е големо шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. На крајот од шеталиштето во Јерисос  се наоѓа старата Ветерница во која е сместен Музејот на историја, а на самото шеталиште е големиот аквариум. Доколку сте љубители на мирот и спокојството, тогаш наша препорака е да ги посетите околните плажи Kakoudia и Ksiropotami.

Вилата Maria се наоѓа на само 80 од плажата во централниот дел на Јерисос. Апартманите се наоѓаат на прв и на втор спрат од вилата. Сите се опремени со кујни кои се целосно издвоени од спалните соби, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Дел од сместувачките капацитети имаат тераси со поглед во дворот на вилата, а останатите се со поглед на улица. Сите тераси се заштитени со тенди. Гостите можат секојдневно да се одмараат во дворот на вилата и да ја користат скарата. Сите сместувачки капацитети имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има простор за паркирање на возила.

Ценовник

Вила „Maria” – Јерисос
 

Термин:

 

Ноќевања:

 

1/2 апартман

 

1/2+1 апартман

 

1/4 апартман

1/4 апартман

(со две соби)

26.0505.06.2022 10 190 (11.780 ден.) 210 (13.020 ден.) 260 (16.120 ден.) 300 (18.600 ден.)
05.0615.06.2022 10 250 (15.500 ден.) 270 (16.740 ден.) 320 (19.840 ден.) 360 (22.320 ден.)
15.06-25.06.2022 10 330 (20.460 ден.) 350 (21.080 ден.) 400 (24.800 ден.) 440 (27.280 ден.)
25.06-05.07.2022 10 370 (22.940 ден.) 390 (24.180 ден.) 440 (27.280 ден.) 480 (29.760 ден.)
05.07-15.07.2022 10 430 (26.660 ден.) 450 (27.900 ден.) 500 (31.000 ден.) 540 (33.480 ден.)
15.07-25.07.2022 10 470 (29.140 ден.) 490 (30.380 ден.) 540 (33.480 ден.) 580 (35.960 ден.)
25.07-04.08.2022 10 470 (29.140 ден.) 490 (30.380 ден.) 540 (33.480 ден.) 580 (35.960 ден.)
04.08-14.08.2022 10 470 (29.140 ден.) 490 (30.380 ден.) 540 (33.480 ден.) 580 (35.960 ден.)
14.08-24.08.2022 10 470 (29.140 ден.) 490 (30.380 ден.) 540 (33.480 ден.) 580 (35.960 ден.)
24.08-03.09.2022 10 430 (26.660 ден.) 450 (27.900 ден.) 500 (31.000 ден.) 540 (33.480 ден.)
03.0913.09.2022 10 330 (20.460 ден.) 350 (21.700 ден.) 400 (24.800 ден.) 440 (27.280 ден.)
13.09-23.09.2022 10 230 (14.260 ден.) 250 (15.500 ден.) 300 (18.600 ден.) 340 (21.080 ден.)

Напомени

– Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз

– Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

– Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00    часот по локално време

– Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

– Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари

– Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Јерисос

– Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

– Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра

Галерија

Лето 2022