Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Sandra’s modern apartment – Ханиоти


Ханиоти е мало и многу живописно место на Халкидики, дизајнирано да ги задоволи потребите дури и на најпребирливиот турист и да гарантира релаксирачки и незаборавен престој. Ханиоти изобилува со бројни ресторани и традиционални таверни кои ќе го задоволат секое семејство, како и модерни барови и клубови наменети да обезбедат вечерна забава за сите возрасти.

Sandra’s Apartment е сосема нов пријатен стан со две спални соби во срцето на Ханиоти. Се наоѓа на само 350 метри од море и 200 метри од центарот.

Максималниот капацитет е 6 лица. Куќата ја има сета опрема за домаќинство потребна за удобен престој и има вградено клима уред, интернет, кабловска телевизија и сопствено паркинг место. Вилата се наоѓа во мирна област во непосредна близина на еден од најдобрите барови на плажа и на непосредна близина од многу ресторани, продавници и барови во центарот на Ханиоти.

Ценовник

Период од-до: 28 Април – 31 Октомври 2023
Минимален број на ноќи: минимум 3 ноќевања во април/мај и од 16.09 до 31.10.2023
минимум 5 ноќевања од 01.06-19.06.2023
минимум 7 ноќевања од 20.06-31.08.2023
Локација: Ханиоти, Грција
Вид на превоз: Сопствен превоз
Цени за Април: 60€ за 1 вечер во период од 28.04-01.05.2023
Цени за Мај: 50€ за 1 вечер во период од 02.05-21.05.2023
60€ 
за 1 вечер во период од 22.05-31.05.2023
Цени за Јуни: 100€ за 1 вечер во период од 01.06-15.06.2023
130€ 
за 1 вечер во период од 15.06-30.06.2023
Цени за Јули/ Август: 150€ за 1 вечер во период од 01.07-27.08.2023
120€ 
за 1 вечер во период од 28.08-31.08.2023
Цени за Септември/ Октомври: 120€ за 1 вечер во период од 01.09-10.09.2023
80€ 
за 1 вечер во период од 11.09-17.09.2023
60€ 
за 1 вечер во период од 18.09-01.10.2023
50€ 
за 1 вечер во период од 02.10-31.10.2023

Услови и напомени

*За повеќе информации и резервации испратете барање на следната е-маил адреса infotursprilep@gmail.com или контактирајте не на +389 75 259 000.

Во цената е вклучено:

Изнајмување на вила по одбран период и ноќевања
Туристичка такса
Паркинг место
Комплетно опремен двоспален апартман
Wi-Fi и кабловска телевизија

Во цената не е вклучено:

Такса за чистење од 50 евра кога престојот е помал од наведените минимум ноќевања
Патничко осигурување
Транспорт

Забелешки:

За резервацијата потребно е да се плати аванс од 30% од вкупната сума
Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност со курс 1 ЕУР = 62 МКД

Предлог факултативи

Explore Chalkidiki with Family and Friends!

1. BOAT TRIP – Toroneus Cruise

What better way to spend the day than sailing over the Aegean, stopping at beaches and islands along the way? An absolute must for everyone! A very special day for ‘’fun under the sun’’. A relaxed day cruise between the peninsulas of Kassandra and Sithonia. First up, you’ll board a galleon-style ship, lazing on deck as it cuts through the waters and passes by green islands. Then, you’ll drop anchor at Toroni Bay, and spend a couple of hours here soaking up the sun and swimming in the sea before rejoining your ship. Next, your boat will cruise on to Turtle Island, a pine-wooded island that’s shaped like a sleeping turtle. Here, you’ll get another chance to swim or snorkel or lounge on deck before the crew call time up and you sail back to port.

2. Experience WATER LAND near Thessaloniki

Visit the most exciting, water frenzy waterpark in Europe! Get ready to enjoy pools, slides, games, and dozens of amazing attractions for all ages. Water land is one of the largest waterparks in Europe with an area of 150.000 m2 powered up for pure water fun! Put your swimsuit on and live the most exciting water frenzy experience in Greece!

3. THESSALONIKI SIGHTSEEING & SHOPPING

Thessaloniki – Capital of Macedonia Greece built in 315 BC by King Kassandros and named after his wife Thessaloniki, who was the half-sister of Alexander the Great. The city possesses a unique blend of ancient and modern culture that shaped its 2300 years of dramatic history. It is a whole day trip and you will have the chance either to go shopping, or to admire the historical side of the city.

4. MAGIC PARK in Thessaloniki

Magic Park is the largest fun park for people of all ages. Located outside the city centre, on the way to the airport, opposite Mediterranean Cosmos Mall, it has a variety of rides and activities for everyone. A beautiful and safe entertainment park next to the Mediterranean Cosmos m shopping mall with countless action and skill games for all age groups: kids, adolescents, adults.

Галерија

Лето 2023