Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Maria – Јерисос


 

Вилата Maria се наоѓа на само 80 од плажата во централниот дел на Јерисос. Апартманите се наоѓаат на втор спрат од вилата. Сите се опремени со кујни кои се целосно издвоени од спалните соби, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи. Дел од сместувачките капацитети имаат тераси со поглед во дворот на вилата, а останатите се со поглед на улица. Сите тераси се заштитени со тенди. Гостите можат секојдневно да се одмараат во дворот на вилата и да ја користат скарата. Сите сместувачки капацитети имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има простор за паркирање на возила.

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики, на третиот крак Атос. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители се наоѓа покрај морето и има долга, песочна плажа која има Сино Знаме за чистота. Пред плажата е големо шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. На крајот од шеталиштето во Јерисос се наоѓа старата Ветерница во која е сместен Музејот на историја, а на самото шеталиште е големиот аквариум. Доколку сте љубители на мирот и спокојството, тогаш наша препорака е да ги посетите околните плажи –Kakoudia и Ksiropotami.

Ценовник

Вила „MariaЈерисос
Термин: Ноќи: 1/2 апартман 1/2+1 апартман 1/4 апартман 1/4 апартман

(со две соби)

24.05-29.05.2023 5 150 (9.300) 165 (10.230) 200 (12.400) 250 (15.500)
29.05-05.06.2023 7 210 (13.020) 230 (14.260) 280 (17.360) 350 (21.700)
05.06-15.06.2023 10 350 (21.700) 380 (23.560) 450 (27.900) 500 (31.000)
15.06-25.06.2023 10 400 (24.800) 430 (26.660) 500 (31.000) 550 (34.100)
25.06-05.07.2023 10 450 (27.900) 480 (29.760) 550 (34.100) 600 (37.200)
05.07-15.07.2023 10 500 (31.000) 530 (32.860) 600 (37.200) 650 (40.300)
15.07-25.07.2023 10 550 (34.100) 580 (35.960) 650 (40.300) 700 (43.400)
25.07-04.08.2023 10 550 (34.100) 580 (35.960) 650 (40.300) 700 (43.400)
04.08-14.08.2023 10 550 (34.100) 580 (35.960) 650 (40.300) 700 (43.400)
14.08-24.08.2023 10 550 (34.100) 580 (35.960) 650 (40.300) 700 (43.400)
24.08-31.08.2023 7 350 (21.700) 380 (23.560) 400 (24.800) 450 (27.900)
31.08-07.09.2023 7 300 (18.600) 350 (21.700) 380 (23.560) 420 (26.040)
07.09-14.09.2023 7 250 (15.500) 280 (17.360) 320 (19.840) 350 (21.700)
14.09-21.09.2023 7 200 (12.400) 250 (15.500) 280 (17.360) 320 (19.840)

Напомени

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на цело студио без вклучен превоз
 • – Туристичката агенција има право да ги продаде преостанатите капацитети по last minute понуда. Патникот нема право да бара рефундација доколку има разлика во цената
 • – Доколку патникот го откаже аранжманот кој го уплатил по early booking цена, се применуваат општите условите за отказ согласно потпишаниот договор за патување. Патникот не може да го користи истиот попуст за следен термин
 • – Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
 • – Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден во 09.00 часот по локално време
 • – Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
 • – Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс 62 денари
 • – Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Јерисос-Неа Рода
 • – Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции
 • – Цена на повратен билет –45 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 години-35 евра…Цена за билет во еден правец 30 евра; деца од 2-12 години- 25 евра. Распоредот на седење во автобусот е според датумот на уплата.
 • Напомена: Патниците се оставаат до најблиската локација до каде има пристап за превозното средство. Секој патник самостојно го пренесува својот багаж од автобусот до сместувачките капацитети. Багажот е ограничен на еден голем куфер и една мала патна торба по патник.

Галерија

Лето 2023