Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Hotel Akti 4**** Ouranopolis


20 МЕТРИ ОД ПЛАЖА

ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА (ШВЕДСКА МАСА) ,КЛИМА,WI-FI,ПАРКИНГ , ПОГЛЕД НА МОРЕ
1 ДЕТЕ ДО 11,99 ГОД. БЕСПЛАТНО

2 ДЕТЕ ДО 11,99 ГОД. БЕСПЛАТНО

УРАНОПОЛИС – небесниот град, божествен пејсаж, ги комбинира планинските и морските убавини, ветува незаборавни одмори, особено за патниците кои бараат релаксација, далеку од стресот на градот.Опкружен со прекрасна шума која нуди многу можности за прошетки и истражување со поглед кон планината Атос и единствената монашка држава Св.Гора.Во текот на денот се нудат многу можности за истражување на егзотични плажи до околните островчиња Амулиани,Дрениа….

Хотелот Акти **** на 20 метри од песочна плажа.Има подземен премин до прекрасната плажа со ситен песок и постепено задлабочување на водата.Секоја соба има еден дупол кревет и два единечни кревети на спрат,wi-fi,тв,клима уред,мини фрижидер,телефон купатило со вц,фен, крпи големи за на плажа и мали за туширање.Има 2 ресторани за доручек со поглед на море и ресторан за вечера со поглед на море.Приватна плажа со лежалки и чадори за гостите од хотелот бесплатно.Бар покрај базен,бар на плажа,безжичен интернет на плажа.Базен отворен со посебен дел за деца.Простории за друштвени игри пинг,понг,гемерски игри,цртање ….лифт.Покриен паркинг за возила ,мини маркет,сеф,24 часа рецепција ,перална.

Ценовник

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ НА  МИНИМУМ 2 ВОЗРАСНИ ЛИЦА ВО СОБА

ЗА 1 ДЕТЕ ОД 0-11,99 г. БЕСПЛАТНО
ЗА 2 ДЕТЕ ОД 0-11,99 г. БЕСПЛАТНО

ЗА 3 ВОЗРАСЕН 12+ 40% ПОПУСТ
ЗА 4 ВОЗРАСЕН 12+ 70% ПОПУСТ

Услови, напомени и превоз

Доплата за туристичка такса 7 € од ден од соба, се плаќа во агенција, (доколку дојде до промена на цената за туристичката такса од страна на грчките власти,цената ќе биде променета).

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

45 € за возрасни – повратна карта

35€ за деца до 12 години – повратна карта;

30 € за возрасни или деца – карта во еден правец;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД
Град Место на тргнување Време
Куманово Бензинска пумпа Макпетрол 03:15 часот наутро
Скопје Спортска сала Борис Трајковски 04:00 часот наутро
Велес Мотел Македонија 04:3часот наутро
Штип Нова Пошта 04:0часот наутро
Неготино Бензинска пумпа Макпетрол 05:0часот наутро
Гевгелија Бензинска пумпа Окта-Шимов 06:00 часот наутро
ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР – 25 € ПО ЛИЦЕ – ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА
Прилеп Бензинска пумпа Лукоил 04:00 часот наутро
Битола Спортска сала 03:15 часот наутро

Галерија

Лето 2024