Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Ионио – Амудиа


АМУДИА – Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, песочна плажа, бујна вегетација, кафе – барови, ресторани и таверни. Баш тука митската река Ахерон се влива во морето. Покрај реката има убаво шеталиште со рибни таверни и многубројни рибарски и туристички бродчиња со кои може да се плови до изворот на реката Ахерон. Амудиа е право место за безгрижен фамилијарен одмор, пружа можност за активен одмор зашто во близина се најдуваат Парга, Превеза, Лефкада..

Вила ИОНИО на околу 80 – 90 м. од плажа, со убав двор, располага со: 1/2, 1/2+1 (1 дупли и 1 поединечен кревет) и 1/2+2 (еден дупли и два кревети на спрат за 2 возрасни лица и 2 деца) студија, опремени со кујна, купатило, тв, тераси. Климата е вклучена во цената.                

Ценовник

    Вила ИОНИО
ПЕРИОД Ноќ 1/2 1/2+1 1/2+2
04.06-11.06 7 110 120 130
11.06-18.06 7 150 160 170
18.06-25.06 7 200 220 240
25.06-02.07 7 250 270 290
02.07-09.07 7 290 310 330
09.07-16.07 7 300 320 340
16.07-23.07 7 320 340 360
23.07-30.07 7 320 340 360
30.07-06.08 7 320 340 360
06.08-13.08 7 320 340 360
13.08-20.08 7 320 340 360
20.08-27.08 7 300 320 340
27.08-03.09 7 280 300 320
03.09-10.09 7 230 250 260
10.09-17.09 7 190 200 210
17.09-24.09 7 140 150 160

Услови и напомени

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра (1 евро=62 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања.

Автобуски превоз:  Во 05:00 од Прилеп – Амудиа, 14.00 Амудиа – Прилеп.

Цена за превоз: 2800 ден повратнен билет. Деца до 14 г.=1800 денари

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. = 300 ден, над 65 год. = 500 ден.
Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети.
Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината, ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.
За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 14 ч по локално време.
Плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Галерија

Лето 2023