Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Студиа Мариева – Канали


-15% ПОПУСТ ЗА FIRST MINUTE ПРОДАЖБА ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 03.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.04.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2024

Студиа Мариева се наоѓаат во Канали, Јонски брег, на 200м одалеченост од плажа. Вилата располага со мал број на апартмани, во нејзин склоп има базен, беплатен за користење на гостите од вилата, со бесплатни лежалки околу базен, паркинг.

Климата се доплаќа по 3еур на ден, се плаќа на лице место. Располагаме со 2 мезонети со капацитет за 4 возрасни лица + 1 дете (до неполни 4год) може да дели легло родители, мезонетите имаат посебна спална на ниво која излага на сопствена тераса, дневна соба со 2 посебни легла, кој не се споени, од дневната соба се излага на сопствена тераса, која излага према градина и базен, а дневниот престој е споен заедно со кујнскиот дел и има ТВ и wi-fi бесплатно.

Максимум капацитет од 5 лица (од кој последното е дете до 4год кое дели легло со родители)

Ценовник

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА МЕЗОНЕТ ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВ ВРЕДНОСТ ОД 62МКД

(првите две и последните две смени се промо термини, и не подложат на попуст)

-15% ПОПУСТ ЗА FIRST MINUTE ПРОДАЖБА ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 03.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.04.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2024

ВИЛА МАРИЕВА – КАНАЛИ
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. мезонет за 4 лица Промо цени
28.05-04.06.2024 7 219 Промо цена
04.06-11.06.2024 7 339 Промо цена
11.06-18.06.2024 7 439
18.06-25.06.2024 7 469
25.06-02.07.2024 7 579
02.07-09.07.2024 7 679
09.07-16.07.2024 7 699
16.07-23.07.2024 7 729
23.07-30.07.2024 7 749
30.07-06.08.2024 7 749
06.08-13.08.2024 7 749
13.08-20.08.2024 7 749
20.08-27.08.2024 7 729
27.08-03.09.2024 7 509
03.09-10.09.2024 7 429
10.09-17.09.2024 7 349 Промо цена
17.09-24.09.2024 7 239 Промо цена

Услови и напомени

Максимум капацитет е 5 лица, или 4 лица + 1 дете до 4год кое дели легло со родители.

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

 • Скопје (Дрводекор) – 65€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -80€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) -65€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Канали:

 • Битола (Автобуска станица)-55€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -65€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -65€ по лице

Време на поаѓање за Канали:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • *Важат Општите услови на СКТМ.

Галерија

Лето 2024