Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Лазос – Канали


КАНАЛИ – Убаво место помеѓу Парга и Превеза, а на 40 км од Лефкада, на брегот на Јонско море, со тиркизно плава вода, долга песочна плажа,кафе – барови, ресторани и таверни…Прекрасната песочна плажа, близината до Парга,Лефкада и Превеза, Канали  го прави  вистинско место за прекрасен одмор на туристите.

ВИЛА “ЛАЗОС”– на околу 90 м. од плажа.Располага со:1/2(еден дупли кревет и 1/3 (еден деупли и еден поединечен кревет)студио;1/3+2 аппартман (спална соба со 1 дупли + еден поединечен кревет,и дневна соба со 2 кревети-за деца, опремена кујна, ТВЦ , тв, WI–FI ; и 1/3+2 аппартман,во кој во спалната соба има 1 дупли кревет + поединечен кревет и дневна со 2 кревети на спрат-за 2 деца,опремена кујна,ТВЦ, тв, WI-FI, тераси;  и 1 дуплекс апартман на приземје 1/2+1/2+2, погоден за 2 фамилии со 2 спални-една спална со француски,а другата спална со два одвоени кревети ,плус голема кујна со дневна, каде има можност за спиење на 2 лица.Климата не е вклучена во цената-доплата на лице место(3 еур за соба,6 еур за дуплекс апартман).

Ценовник

ВИЛА ЛАЗОС – КАНАЛИ
ПЕРИОД Ноќ 1/2
стд
1/3
стд
1/2+2 апп 1/3+2 апп 1/2+1/2+2
дуплекс
04.06-11.06 7 90 100 110 120 140
11.06-18.06 7 130 140 150 160 180
18.06-25.06 7 170 180 190 200 250
25.06-02.07 7 220 240 260 280 320
02.07-09.07 7 260 280 300 320 360
09.07-16.07 7 270 290 310 330 370
16.07-23.07 7 290 310 330 350 430
23.07-30.07 7 290 310 330 350 430
30.07-06.08 7 290 310 330 350 430
06.08-13.08 7 290 310 330 350 430
13.08-20.08 7 290 310 330 350 430
20.08-27.08 7 280 300 320 340 400
27.08-03.09 7 250 270 290 300 350
03.09-10.09 7 190 200 210 220 290
10.09-17.09 7 160 170 180 190 200
17.09-24.09 7 120 130 140    150 180

Услови и напомени

Доплата за тур. такса 0,5 € по соба на ден,1 €- за дуплекс,на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра (61,8 ден.) за наем на студио, апп. и дуплекс апп.за 7 ноќи.

Автобуски превоз: Во 05:00  ч Прилеп – Канали ; 14.00 Канали – Прилеп.

Цена за превоз: 2800 ден (45 €) повратнен билет,за деца до 14 год 1800 ден. (29 €).

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 300 ден, од 65  – 500 ден.

Агенцијата,не може да ја гарантира брзината и достапноста на интернетот во објектите  каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.Менување на чаршави е на секои 4 дена.За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.   Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 13:00 ч по локално време.

Можност за плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Галерија

Лето 2023