Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Мариева Хаус – Врахос


-15% ПОПУСТ ЗА FIRST MINUTE РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 03.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.04.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2024

Мариева Хаус се наоѓа на Јонско море, во областа Лигиа на 1км од Врахос Бич.

Мариева Хаус е поставена на прва линија од плажа, во предел каде излагате на сопствена плажа, со приод преку дворното место од самата вила, ова е идеален апартман, за оние кој сакаат повеќе приватност.

Апартманот се наоѓа на приземје составен од една спална со дупло легло, двневна соба со легло во Г елемент, во склоп на дневниот простор е целосно опремена кујна, со голем фижидер, со целосен прибор за готвење и јадење, ТВ и wi-fi бесплатно.

Самиот апартман си излага на сопствена тераса, со поглед према двор со зеленило и море. Клима со доплата од 3еур на ден, на лице место.

Ценовник

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА АПАРМАН ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

(Првите два и последните 2 термина се промо термини и истите не подоложат на попуст)

-15% ПОПУСТ ЗА FIRST MINUTE РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 03.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.04.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2024

ВИЛА МАРИЕВА – ЛИГИА – ВРАХОС
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. едноспален апартман за 4 лица Промо цени
28.05-04.06.2024 7 269 Промо цена
04.06-11.06.2024 7 379 Промо цена
11.06-18.06.2024 7 489
18.06-25.06.2024 7 519
25.06-02.07.2024 7 639
02.07-09.07.2024 7 749
09.07-16.07.2024 7 769
16.07-23.07.2024 7 809
23.07-30.07.2024 7 829
30.07-06.08.2024 7 829
06.08-13.08.2024 7 829
13.08-20.08.2024 7 829
20.08-27.08.2024 7 809
27.08-03.09.2024 7 559
03.09-10.09.2024 7 479
10.09-17.09.2024 7 389 Промо цена

Услови и напомени

Максимум капацитет е 4 лица, или 4 лица + 1 дете до 4год кое дели легло со родители.

Туристичка такса се плаќа на лице место по 1,5еур, за апартман на ден.

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • -Скопје (Дрводекор) – 65€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -80€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) -65€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • -Битола (Автобуска станица)-55€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -65€
 • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -65€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -65€ по лице

Време на поаѓање за Врахос:

 • -01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • -01:45 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) трансфер до Битола
 • -12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • -02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • -03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • -04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • *Важат Општите услови на СКТМ

Галерија

Лето 2024