Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Сирагаст – Врахос Бич


ВРАХОС БИЧ – Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, 3 км долга песочна плажа, бујна вегетација и многу кафе – барови, ресторани и таверни што го чинат Врахос атрактивен за туристите.

ВИЛА СИРАГАСТ (прекрасна нова вила,четврта година во употреба)на 30 40 м. од плажа, комфорни студиа: 1/2, 1/3 (за две возрасни и едно дете или три возрасни), и 1/2+2студиа(за две возрасни и две деца до 12 г.), и 1/2+2 апартмани-мазонетки (за 4  возрасни лица-две лица во дневна ,две лица на спрат-одделна соба),добро опремени кујни, купатило, тв, комфорни тераси,WI-FI..сите се со поглед према море.Можност за користење 2лежалки и чадор,2кафиња и 2 води(x0.5л)= 7 еур на ден. Климата е вклучена во цената.

Ценовник

Цените се изразени во евра(62 ден.) за наем на студио или апп, за 7 ноќевања

Вила СИРАГАСТ
ПЕРИОД Ноќ 1/2стд 1/3стд 1/2+2стд 1/2+1/2aпп

-мазонета

02.06-09.06 7 180 200 220 260
09.06-16.06 7 240 260 280 320
16.06-23.06 7 340 360 380 440
23.06-30.06 7 380 400 420 490
30.06-07.07 7 440 460 480 560
07.07-14.07 7 460 480 500       580
14.07-21.07 7 480 500 520 600
21.07-28.07 7 490 520 540 620
28.07-04.08 7 490 520 540 620
04.08-11.08 7 490 520 540 620
11.08-18.08 7 490 520 540 620
18.08-25.08 7 480 500 520 600
25.08-01.09 7 460 480 500 580
01.09-08.09 7 360 380 400 460
08.09-15.09 7 260 280 300 360
15.09-22.09 7 200 220 240 290
22.09-29.09 7 160 180 200 240

Услови и напомени

Доплата за туристичка такса 1.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Во 05:00 Прилеп – Врахос; враќање во 14.00 Врахос – Прилеп.

Цена за превоз: 2900 ден – повратнен билет. Деца до 14 г. = 2200 денари.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 300 ден, од 65 = 500 ден.

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.

Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 14:00 ч. по локално време. Можност за плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Галерија

Лето 2024