Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

ВИЛА ВЕЛИСАРИОС – ВРАХОС


На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

Првите три и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

Вила Велирасиос се наоѓа во Врахос, една од постарите сместувачки капацитети во Врахос, се наоѓа на помалку од 50метри одалеченост од плажа, изолирана од бука и врева, од плажа ја дели само улица и паркинг, вилата е опкружења со зеленило, преполн двор со цвеќиња и дрва. Собите се двокреветни со две единечни легла плус едно легло на расклопување(фотеља), поволно за дете до 12год, повеќе лица од 3 неможат да се сместат и не е дозволено, собите имаат мала чајна кујна, опремана со основни елементи за готвење и јадење, ТВ, интернет, сопствен тоалет со туш, и балкон, клима со доплата на лице место од 5еур.

Ценовник

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

Првите три и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

ВРАХОС – ВИЛА ВЕЛИСАРИОС
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања 1/2+1 за 2 возр + 1 дете до 11,99год Коментар
24.05-31.05.2023 7 99 Промо цени
31.05-07.06.2023 7 159 Промо цени
07.06-14.06.2023 7 199 Промо цени
14.06-21.06.2023 7 249  
21.06-28.06.2023 7 269  
28.06-05.07.2023 7 299  
05.07-12.07.2023 7 379  
12.07-19.07.2023 7 379  
19.07-26.07.2023 7 379  
26.07-02.08.2023 7 439  
02.08-09.08.2023 7 439  
09.08-16.08.2023 7 439  
16.08-23.08.2023 7 359  
23.08-30.08.2023 7 339  
30.08-06.09.2023 7 259  
06.09-13.09.2023 7 209  
13.09-20.09.2023 7 149 Промо цени
20.09-27.09.2023 7 119 Промо цени

Напомени и превоз

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– Доплата за клима – 5 € на ден

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

  • -Скопје (Дрводекор) – 55€ по лице
  • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -65€ по лице
  • -Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -55€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

  • Битола (Автобуска станица)-55€ по лице
  • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
  • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
  • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
  • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Галерија

Лето 2023