Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Наталија – Пефкохори

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2022

Вила Наталиа се наоѓа во срцето на Пефкохори, на минута  од пешачката зона, до плажа и до првиот супермаркет.

Вила Наталиа е составена од две згради, Анекс 1 и Анекс 2.

Анекс 1 е на два спрата. Апартманите во Анекс 1 имаат еден брачен кревет во спална соба и 2 единечни кревети во кујна.

Анекс 2 е на еден спрат, само приземје. Апартманите во Анекс 2 имаат три кревети во спална и еден во друга просторија, кујната е во одделна соба.

Вилата располага со сопствен ограден двор и зеленило, собите се опремени со мал тоалет, кујна, ТВ и клима, интернет почнувајки од 01.06.2022. Климата не е вклучена во цената и истата чини 25 евра за 7 ноќевања. Се плаќа на лице место.

Ценовник

ВИЛА НАТАЛИЈА – ПЕФКОХОРИ
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/2 Студио 1/4  Анекс 2 1/4 Апп Анекс 1 Коментар
22.05-29.05.2022 7 80 99 119 Промо цени
29.05-05.06.2022 7 119 139 159 Промо цени
05.06-12.06.2022 7 159 179 199
12.06-19.06.2022 7 239 209 239
19.06-26.06.2022 7 299 339 369
26.06-03.07.2022 7 329 359 389
03.07-10.07.2022 7 359 389 409
10.07-17.07.2022 7 389 409 439
17.07-24.07.2022 7 389 409 439
24.07-31.07.2022 7 389 409 439
31.07-07.08.2022 7 389 409 439
07.08-14.08.2022 7 389 409 439
14.08-21.08.2022 7 329 349 379
21.08-28.08.2022 7 299 309 339
28.08-04.09.2022 7 259 289 309
04.09-11.09.2022 7 199 219 249
11.09-18.09.2022 7 159 189 209
18.09-25.09.2022 7 129 149 169 Промо цени

Напомени и превоз

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пефкохори чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Галерија

Лето 2022