Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила JK Village ex ASIMENIА – Полихроно

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2022

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО / АПП ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

Полихроно e сместенo во кристално чистиот залив Торонеос опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како пици и друга брза храна.

Вила JK Village ex ASIMENIА се наоѓа во стариот дел на Полихроно во близина на центарот на ова туристичко место. Вилата е оддалечена од плажа на 400 м. Во близина на објектот има јавен паркинг.

Овој објект има трокреветни студиа, апартмани со една спална за три и четири лица и истите се респоредени на високо приземје и Прв кат, опремени со мини кујна, ТВ, клима и Wi Fi Internet.

Ценовник

POLIHRONO – JK VILLAGE ex ASIMENIA
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО / АПП ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. Triple Dbl bed+sing APT1B Triple APT1B dbl bed+2 sing
22.05-29.05.2022 7 130 155 170
29.05-05.06.2022 7 165 185 200
05.06-12.06.2022 7 200 259 299
12.06-19.06.2022 7 259 309 339
19.06-26.06.2022 7 279 339 369
26.06-03.07.2022 7 299 369 399
03.07-10.07.2022 7 339 409 439
10.07-17.07.2022 7 379 429 459
17.07-24.07.2022 7 379 429 459
24.07-31.07.2022 7 379 429 459
31.07-07.08.2022 7 379 429 459
07.08-14.08.2022 7 379 429 459
14.08-21.08.2022 7 359 419 439
21.08-28.08.2022 7 339 369 399
28.08-04.09.2022 7 296 319 349
04.09-11.09.2022 7 259 289 319
11.09-18.09.2022 7 199 229 239
18.09-25.09.2022 7 130 155 180

Напомени и превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Галерија

Лето 2022