Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Апартмани Филоксенија – Пефкохори


15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО  20.05.2022

На 100 километри од Солун, веднаш по Полихроно и Ханиоти, доаѓаме до живописниото место Пефкохори, познато по својата песочна плажа, кристално чисто море и одличен ноќен живот. Името на ова туристичко село во превод значи боровo село и доаѓа од изобилството на борови шуми во областа. Од брегот има прекрасен поглед на Атос и полуостровот Ситонија. На плажата има лежалки и чадори, кои најчесто се обезбедуваат бесплатно со пијалок од баровите и кафулињата кои се нанижани едно до друго покрај плажата. Плажата секоја година добива сино знаме затоа што е организирана и чиста.Ноќниот живот во Пефкохори, кога зборуваме за Касандра, е највозбудлив. Шеталиштето покрај брегот во вечерните часови се претвора во голема забава на отворено. Музика, многу луѓе, забава на секој чекор. Поради добрата атмосфера во вечерните часови, туристите доаѓаат од околните места, па сè е многу живо. Централно лоцирани во Пефкохори и на само 50 метри од песочната плажа, на само 1м од хотел “Philoxenia” се наоѓаат нашите апартмани .

Опис

Апартмани “Philoxenia” – Пефкохори се состои од 5 апартмани, сите апартмани се на 2 спрат. Опремени со кујна, шпорет, голем фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица ,ТВ, тераса (поглед на двор), Wi-Fi интернет, купатило со туш, клима уред. Сите апартмани се со оделна спална со 2споени кревети и 2 оделни кревети во кујна (нови душеци). 

Check in:   14:00h.
Check out: 
09:00h.

GPS КОРДИНАТИ      39.9908710160554, 23.611944268268456

Ценовник

Период Ноќи 1/2 апп 1/3 апп 1/4 апп Коментар
22.05-29.05.2022 7 101€ 121€ 141€ промо
29.05-05.06.2022 7 111€ 131€ 161€ промо
05.06-12.06.2022 7 19

1€

211€ 241€  
12.06-19.06.2022 7 241€ 271€ 291€  
19.06-26.06.2022 7 331€ 361€ 38

1€

 
26.06-03.07.2022 7 361€ 391

421€  
03.07-10.07.2022 7 401€ 431€ 461€  
10.07-17.07.2022 7 421€ 451€ 481€  
17.07-24.07.2022 7 451€ 471€ 521€  
24.07-31.07.2022 7 451€ 471€ 521€  
31.07-07.08.2022 7 451€ 471€ 521€  
07.08-14.08.2022 7 451€ 471€ 521€  
14.08-21.08.2022 7 361€ 39

1€

421€  
21.08-28.08.2022 7 331€ 361€ 401€  
28.08-04.09.2022 7 301€ 331€ 361€  
04.09-11.09.2022 7 241€ 261€ 321€  
11.09-18.09.2022 7 161€ 201€ 221€ промо
18.09-25.09.2022 7 131€ 151€ 201€ промо

Услови и напомени

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Во цената е вклучено:

  • Ноќевање,
  • клима уред
  • wi-fi.

Во цената не е вклучено:

  • Превоз
  • патничко осигурување
  • туристичка такса 0.5 € на ден (се плаќа во агенција)

нформации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики   (секоја Недела) време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04;00 40 €
Велес – БП мотел Македонија 04;30 40 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03;40 50 €
Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Удово 05;00 45 €
Неготино – бензинска, Неготино 05;00 40 €
Удово – бензинска Удово 05;40 40 €
Граничен премин – бензинска Шимов 06;00 40 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела) време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04;00 40 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03;15 40€
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02;15 45 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 02;15 55 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02;30 45 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03;15 45 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори

 

Галерија

Лето 2022