Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Голден – Фурка


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.06.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.06.2024

Вила Голден се наоѓа во Фурка на 1минута одалеченост од плажа, или 30метри, Идеална за фамилии со 2 деца, локациски добро поставена од центар и плажа. Вилата располага со 7 апартмана, од кои:

 • 4 едно спални апартмана на приземје 31м2 -со капацитет за 4 возрасни + 1 дете до 11,99год, апп се состои од една просторија со едно легло + (можност за ранџо легло на расклопување) и кујна, и спална соба со дупло легло
 • 2 едно спални апартмана на први спрат 31м2 -со капацитет за 4 возрасни + 1 дете до 11,99год, апп се состои од една просторија со едно легло + (можност за ранџо легло на расклопување) и кујна, и спална соба со дупло легло
 • 1 двоспален апартман на први спрат 62м2 – со капацитет за 6 возрасни + 2 деца до 7,99год (кои делат легло со родители) апартманот се состои од 2 посебни еденици, кои секоја засебно има свој тоалет и мини кујна.

Сите апартмани имаат сопствена тераса со гарнитура за седење, сопствен тоалет со туш кабина, сопствена кујна со прибор за готвење и јадење, wi-fi, ТВ, Клима (бесплатна), комарници.

Ценовник

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.06.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.06.2024

Услови напомени и превоз

 • Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 4:00 Скопје (Дрводекор)
 • 4:30 Велес (Макоил БП)
 • 5:00 Неготино (БП Неготино)
 • 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

Поаѓање од Грција:

 • 15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
 • 15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
 • 16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа

Се задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

Галерија

Лето 2024