Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Таниа- Ханиоти


Вила Таниа, се наоѓа во Ханиоти, на неполни 100м оддалеченост од плажа. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа, сите лоцирани на приземје, со сопствена тераса со поглед кон двор со зеленило. Во самиот двор има тоалети и простор за чекање за прием на гости и при заминување на гостите. Сите сместувачки единици имаат стандардни легла, со чајна кујна (решо, мини фижидер, основен прибог за готвење и јадење, за припрема на лесни оброци) тоалет, ТВ, интернет (квалитетот и брзината на интернетот не ги гарантираме) клима вклучена во цената.

Ценовник

 • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
 • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
 • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

На промо цените не следува попуст и не се комбинира попустот за 2 последователни термина. 

ВИЛА ТИНА –  ХАНИОТИ
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/3  (студио за 3 лица) приземје 1/4  (студио за 4 лица)  приземје
13.06-20.06.2024 7 359 379
20.06-27.06.2024 7 379 399
27.06-04.07.2024 7 409 429
04.07-11.07.2024 7 469 489
11.07-18.07.2024 7 499 519
18.07-25.07.2024 7 519 539
25.07-01.08.2024 7 549 569
01.08-08.08.2024 7 549 569
08.08-15.08.2024 7 549 569
15.08-22.08.2024 7 549 569
22.08-29.08.2024 7 459 479
29.08-05.09.2024 7 359 369
05.09-12.09.2024 7 319 329
12.09-19.09.2024 7 219 239
19.09-26.09.2024 7 179 189

 

Услови и превоз

Доплата за туристичка такса се врши на лице место, по соба на ден од 1,5еур.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (четврток)

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) – 45еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Автобуска Станица Транскоп-на перон) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

Галерија

Лето 2024