Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Вергина – Ханиоти


-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПАРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.05.2023

Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос ( 200 метри). До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата. За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица. Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби на кат, четворокреветни студија на кат, четворокреветни мазонети на приземје и апартмани за 4 лица лоцирани на прв кат.Сите соби и студија се опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и wi-fi ( почнувајќи од 01.06.2023). Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

Ценовник

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ НА НАЕМ НА СТУДИО/АПП ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Првите два и последните два термина се промо цени и на нив не следува попуст.

ВИРГИНА ХАНИОТИ
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/2 (студио за 2 лица) спрат 1/3  (студио за 3 лица) приземје 1/3  (студио за 3 лица) спрат 1/4  (студио за 4 лица)  приземје Апп со една спална (4л) Промо
25.05-01.06.2023 7 119 129 139 149 189 Промо цена
01.06-08.06.2023 7 159 169 179 199 289 Промо цена
08.06-15.06.2023 7 219 229 239 249 349  
15.06-22.06.2023 7 279 289 299 309 379  
22.06-29.06.2023 7 299 309 319 329 449  
29.06-06.07.2023 7 329 339 349 359 469  
06.07-13.07.2023 7 369 379 389 399 509  
13.07-20.07.2023 7 399 419 429 439 509  
20.07-27.07.2023 7 399 419 429 439 509  
27.07-03.08.2023 7 399 419 429 439 509  
03.08-10.08.2023 7 409 429 439 449 519  
10.08-17.08.2023 7 409 429 439 449 519  
17.08-24.08.2023 7 379 389 399 409 449  
24.08-31.08.2023 7 329 339 359 369 399  
31.08-07.09.2023 7 249 259 269 279 299  
07.09-14.09.2023 7 209 219 229 239 339  
14.09-21.09.2023 7 159 169 179 189 199 Промо цена
21.09-28.09.2023 7 89 99 109 119 129 Промо цена

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (четврток)

 • Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска Станица Транскоп-на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 4:00 Скопје (Дрводекор)
 • 4:30 Велес (БП Макпетрол)
 • 5:00 Неготино (БП Неготино)
 • 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Галерија

Лето 2023