Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Апартман Нада – Калитеа


10% попуст за резервации до 30.04
За резервација е доволно уплата од 30% а остатокот на 7 дена пред поаѓање

Калитеа е град и многу посетено летно одморалиште на Касандра (прв крак), кое се наоѓа на рид над морето. Боровата шума граничи со долгиот песочен брег на Калитеа, до кој се наоѓаат луксузни хотели и апартмани. Плажата е долга, со убав бел песок и плитко море. Во самото место има голем број на таверни, барови, продавници за сувенири… Нашата вила се наоѓа во центарот на Калитеа, во близина на главното шеталиште.
На неколку километри од центарот, има неколку познати дискотеки и ноќни клубови, затоа не
е изненадувачки што Калитеа е многу посетена од младите.

Апартман Нада 1/4+2
Апартманот Нада е во близина на главното шеталиште во Калитеа. Располага со две соби, во спалната соба брачен кревет и во дневна која е споена со кујна два единечни редовни легла + софа кревет. Има мини кујна со голем фрижидер, тоалет и клима уред. Апартманот е идеален за 5 возрасни лица или за 4 возрасни лица со две деца до 12 години.

Ценовник

ТЕРМИНИ 1/4+2
23.06-30.06.2024 475 € 427€
30.06-07.07.2024 535 € 481€
07.07-14.07.2024 575 € 517€
14.07-21.07.2024 635 € 571€
21.07-28.07.2024 635 € 571€
28.07-04.08.2024 635 € 571€
04.08-11.08.2024 635 € 571€
11.08-18.08.2024 635 € 571€
18.08-25.08.2024 575 € 517€
25.08-01.09.2024 535 € 481€
01.09-08.09.2024 475 € 427€
08.09-15.09.2024 435 € 391€
15.09-22.09.2024 305 € 274€
22.09-28.09.2024 225 € 202€

Услови и напомени

Во цената е вклучено:
-7 ноќевања во апартман Нада

Во цената не е вклучено:
Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа задолжително во агенција
Здравствено и патничко осигурување
Клима уред се доплаќа на лице место во објектот (20 евра за 7 ноќевања)
-Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец ;  деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно

НАПОМЕНИ:
-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број.
-За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
-Сместувањето во апартманнот е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
-По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата од страна на гостите;
-За ова патување важат Општите услови за патување

Галерија

Лето 2024