Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Олимпија – Калитеа 


АПП  ОЛИМПИЈА се лоцирани во центар на Калитеа на 400 м. Од море. Вилата на своите гости им нуди бесплатно користење на базенот и лулашките за деца, паркинг кој е во непосредна близинана објектот, скара во дворот, безжичен интернет. Апартманите се наоѓаат на први кат и сите се со една спална соба, одделна просторија во која има опремена кујна, бања, балкон со комплет маса и столици за седење.Сите апартмани се со нов инвентар а посебно кујните кои се опремени со нови прибори за јадење,бања со туш…

АПП 7 – спална соба со два единечни споени кревети и трето единечнолегло, ТВ, клима уред (бесплатно користење), просторија со опремена кујна и еден единечен кревет, балкон со маса и столици за седење, бања со туш.

Ценовник

Период Бр.на ноќи          1/4 АПП
11.06 –  18.06 7 350 €
18.06 –  25.06 7 420 €
25.06 –  02.07 7 490 €
02.07 – 09.07 7 525 €
09.0716.07 7 560
16.07 – 23.07 7 595
23.07 – 30.07 7 595€
30.07 – 06.08 7 595 €
06.08 – 13.08 7 595
13.08 – 20.08 7 595 €
20.08 – 27.08 7 560 €
27.08 – 03.09 7 525 €
03.09 – 10.09 7 455 €
10.09 – 17.09 7 355 €
17.09 – 24.09 7 255 €

Услови и напомени

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН  ЗА  7 НОЌИ, превозот се доплаќа

Превозот се доплаќа

Возрасен                45 еур повратен / 35 еур еден правец

Деца од 02-12г.     35 еур повратен / 25 еур еден правец

Деца до 2г. Бесплатно (без седиште).

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Галерија

Лето 2023