Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Посеидон (поаѓање во недела) – Калитеа


10% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 07.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 31.12.2022

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија.

Трокреветното студио располага со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење која е одвоена од спалната, но не и со врата, сопствен тоалет,wi-fi балкон кој гледа странично на море или кон градина, а истото е лоцирано на трет кат и НЕ е реновирано. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и две единечни стандардни легла. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса нереновирано студио) на трет кат со страничен поглед на море со број 24 и 26 не реновирани и 23 и 25 реновирани, едно студио на четврти кат со голем балкон и директен поглед на море – реновирано, и едно студио со поглед на градина кое се наоѓа на трет кат и е реновирано со број 21.

За секоја соба следува 2 лежалки, без чадор.

Ценовник

10% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 07.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 31.12.2022

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

КАЛИТЕА – ВИЛА ПОСЕИДОН – НЕДЕЛА
ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА /НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА
Термини Ноќ. 1/3 бр.22 1/4 приземје бр.2 1/4 студио пог.градина реновирана бр.21 1/4 не реновирани Спм бр.24 и 26 1/4  студио ssv реновирани бр. 23, 25, и 31
21.05-28.05.2023 7 139 159 179 189 199
28.05-04.06.2023 7 169 199 209 219 229
04.06-11.06.2023 7 289 309 329 339 379
11.06-18.06.2023 7 389 409 429 439 479
18.06-25.06.2023 7 409 439 459 469 539
25.06-02.07.2023 7 499 539 559 569 629
02.07-09.07.2023 7 609 639 659 679 709
09.07-16.07.2023 7 609 639 659 679 709
16.07-23.07.2023 7 609 639 659 679 709
23.07-30.07.2023 7 669 709 729 749 779
30.07-06.08.2023 7 669 709 729 749 779
06.08-13.08.2023 7 669 709 729 749 779
13.08-20.08.2023 7 619 689 699 719 749
20.08-27.08.2023 7 489 529 549 569 609
27.08-03.09.2023 7 439 469 479 509 549
03.09-10.09.2023 7 339 399 409 429 469
10.09-17.09.2023 7 289 289 309 349 379
17.09-24.09.2023 7 189 229 249 279 299
24.09-01.10.2023 7 129 179 189 209 219

Услови и напомени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Галерија

Лето 2023