Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Посеидон (поаѓање во сабота) – Калитеа


На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

10% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 07.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 31.12.2022

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. Четворокреветните студија  располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и две единечни стандардни легла, или две дупли потесни легла во собите кој гледаат према градина, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима и  wi-fi. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса) на втор кат со страничен поглед на море, и две студиа со поглед на градина кое се наоѓаат на втор кат.

Ценовник

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

10% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 07.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 31.12.2022

ВИЛА ПОСЕИДОН – КAЛИТЕА
ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / САБОТА НА САБОТА
Термини Ноќ. 1/4 приземје бр.2 1/4 пог. Градина 1/4 SSV Коментар
20.05-27.05.2023 7 159 159 189 Промо цена
27.05-03.06.2023 7 199 199 219 Промо цена
03.06-10.06.2023 7 309 309 339  
10.06-17.06.2023 7 409 409 439  
17.06-24.06.2023 7 439 439 469  
24.06-01.07.2023 7 539 539 569  
01.07-08.07.2023 7 639 639 679  
08.07-15.07.2023 7 639 639 679  
15.07-22.07.2023 7 639 639 679  
22.07-29.07.2023 7 709 709 749  
29.07-05.08.2023 7 709 709 749  
05.08-12.08.2023 7 709 709 749  
12.08-19.08.2023 7 689 689 729  
19.08-26.08.2023 7 529 529 569  
26.08-02.09.2023 7 469 469 509  
02.09-09.09.2023 7 399 399 429  
09.09-16.09.2023 7 289 289 349  
16.09-23.09.2023 7 229 229 279 Промо цена
23.09-30.09.2023 7 179 179 209 Промо цена

Услови и напомени

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Галерија

Лето 2023