Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Litca 2 – Неа Флогита


10 % попуст за резервации и уплати до 01.03.2023

         *попустот не важи за промо цени

Вила ,,LITCA-2  е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu”, околу 50 метри. од плажа.. Располага со четири-креветни апартмани и три-креветни студија со комплетно опремени кујни и тераси.

*Доплата за туристичка такса 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

Ценовник

Цени за термини за наем на апартмани/студија 
Термини Бр.ноќевања 1/3 Студио 1/4Апартман
20.05.2023-27.05.2023 7 130 промо 140 промо
27.05.2023-03.06.2023 7 150 промо 210 промо
03.06.2023-10.06.2023 7 250 280
10.06.2023-17.06.2023 7 300 320
17.06.2023-24.06.2023 7 349 380
24.06.2023-01.07.2023 7 399 440
01.07.2023-08.07.2023 7 449 490
08.07.2023-15.07.2023 7 469 570
15.07.2023-22.07.2023 7 489 570
22.07.2023-29.07.2023 7 489 570
29.07.2023-05.08.2023 7 499 590
05.08.2023-12.08.2023 7 499 570
12.08.2023-19.08.2023 7 449 570
19.08.2023-26.08.2023 7 419 510
26.08.2023-02.09.2023 7 409 440
02.09.2023-09.09.2023 7 350 390
09.09.2023-16.09.2023 7 300 промо 320 промо
16.09.2023-24.09.2023 7 200 промо 230 промо

*Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

Услови и напомени

Услови под кои важи аранжманот

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • За возрасни 2.780 мкд. (45 евра)
  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ.

Галерија

Лето 2023