Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Litca – Неа Флогита


10 % попуст за резервации и уплати до 01.03.2023

*попустот не важи за промо цени

Вила ,,Litca”е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 70 метри од плажата. Располага со 1/5 апартман модерно дизајниран,спална соба со два кревети, дневен престој со уште три кревети , дневниот престој е заедно сокомплетно опремена кујна, WC, тераса.

Ценовник

*Доплата за туристичка такса 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата). 

Цени за наем на апартман
Термини Бр. ноќевања 1/5Апартман
20.05.2023-27.05.2023 7 140 промо
27.05.2023-03.06.2023 7 200 промо
03.06.2023-10.06.2023 7 270
10.06.2023-17.06.2023 7 310
17.06.2023-24.06.2023 7 370
24.06.2023-01.07.2023 7 430
01.07.2023-08.07.2023 7 480
08.07.2023-15.07.2023 7 550
15.07.2023-22.07.2023 7 550
22.07.2023-29.07.2023 7 550
29.07.2023-05.08.2023 7 570
05.08.2023-12.08.2023 7 570
12.08.2023-19.08.2023 7 550
19.08.2023-26.08.2023 7 510
26.08.2023-02.09.2023 7 440
02.09.2023-09.09.2023 7 390
09.09.2023-16.09.2023 7 320 промо
16.09.2023-24.09.2023 7 230 промо

Услови и напомени

Услови под кои важи аранжманот
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • а возрасни 2.780 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.

Галерија

Лето 2023