Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Мариа – Неа Флогита


10 % попуст за резервации и уплати до 01.03.2023

*попустот не важи за промо цени

Вила ” Maria ”е лоцирана во центарот на Неа Флогита 50 метри од плажа, во близина на хотел ”Corfu” . Вилата располага со четири-креветен апартман (спална соба со два единечни кревети од која се излегува на тараса, WC, кујна и дневен престој каде што можат да се сместат уште двајца, дневниот престој излегува на тараса и има lcd-tv со тотал TV).

*доплата за туристичка такса 0.5 евра на ден во агенцијата. 

Ценовник

Термини 1/4 Апартман Бр. ноќевања
20.05.2023-27.05.2023 150 промо 7
27.05.2023-03.06.2023 220 промо 7
03.06.2023-10.06.2023 290 7
10.06.2023-17.06.2023 330 7
17.06.2023-24.06.2023 390 7
24.06.2023-01.07.2023 450 7
01.07.2023-08.07.2023 500 7
08.07.2023-15.07.2023 580 7
15.07.2023-22.07.2023 580 7
22.07.2023-29.07.2023 580 7
29.07.2023-05.08.2023 600 7
05.08.2023-12.08.2023 580 7
12.08.2023-19.08.2023 580 7
19.08.2023-26.08.2023 500 7
26.08.2023-02.09.2023 450 7
02.09.2023-09.09.2023 400 7
09.09.2023-16.09.2023 330 промо 7
16.09.2023-24.09.2023 240 промо 7

Услови и напомени

*Користењето на клима уред и  интернет е вклучено во цената

Услови под кои важи аранжманот

Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2.170 мкд. (35 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во  самата агенција.
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

Галерија

Лето 2023