Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Мариа Понтои – Неа Флогита


Вила Мариа Понтои се наоѓа на 50 метри од песочната плажа на Неа Флогита. Вилата располага со трокреветни и четирикреветни студија. Студијата се опремени со кујна (основен прибор за приготвување на лесни јадења, решо со мини релна и голем фрижидер со комора за замрзнување.), ТВ и клима уред, чие користење е вклучено во цената и wi-fi (вклучено во цена). Агенцијата неможе да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Координати: 40.257948, 23.214019

Ценовник

Вила „Мариа Понтои“ – Неа Флогита

Цените се дадени за наем на стд/апп

Цените означени со црвено * се однесуваат по лице со превоз.

Период 1/3+1 Студио 1/4 Студио
13.05 – 20.05.2023* 99 € 109 €
20.05 – 27.05.2023* 119 € 129 €
27.05 – 03.06.2023* 139 € 149 €
03.06 – 10.06.2023* 159 € 169 €
10.06 – 17.06.2023 299 € 319 €
17.06 – 24.06.2023 319 € 349 €
24.06 – 01.07.2023 359 € 399 €
01.07 – 08.07.2023 409 € 449 €
08.07 – 15.07.2023 429 € 469 €
15.07 – 22.07.2023 449 € 489 €
22.07 – 29.07.2023 449 € 489 €
29.07 – 05.08.2023 449 € 489 €
05.08 – 12.08.2023 449 € 489 €
12.08 – 19.08.2023 429 € 449 €
19.08 – 26.08.2023 409 € 419 €
26.08 – 02.09.2023 389 € 409 €
02.09 – 09.09.2023* 169 € 179 €
09.09 – 16.09.2023* 149 € 159 €
16.09 – 23.09.2023* 129 € 139 €
23.09 – 30.09.2023* 109 € 119 €
Цените се изразени во евра за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

Цените означени со црвено * се однесуваат по лице со превоз.
Цените без * се однесуваат за наем на стд/апп.

Услови и напомени

Важни напомени:

 • Туристичка такса се плаќа во агенција 0,5 € од ноќ од соба.
 • За пакет аранжманот во студио потребни се минимум 2 лица.
 • Трето, четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат.
 • Дете до 02 години не плаќа за превоз, (бесплатно) не користи седиште во автобус.
 • За патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10 евра по лице.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла.
 • Сликите кои се објавени на веб-страницатасе само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените.
 • Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот (минибусот).
 • Секој патник има право на 1 парче багаж.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сместувањето е првиот ден после 14 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден до 9 часот по локално време.
 • За уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на втората смена.
 • Попустите за рана уплата , не важат за пакет аранжманите (смените означени со ѕвездичка (*) во табелата)
 • За рано резервирање се уплатува аванс 50% од вредноста на аранжманот додека. остатокот од 50% се доплаќа до крајот на траењето на попустот.
 • Кога има акциски попуст или кога едната смена е со * на втората смена не се одобрува дополнителен попуст.
 • Во случај на промена на цените (зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник нема да се менува цената на веќе договорените и уплатени резервации.
 • Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат општите услови за патување на ТА Диме Турс кои што се наоѓаат на задната страна од договорот за резервација.
 • За важечка резервација се смета само со уплата на 50% од целосната вредност на аранжманот, а целосна доплата на аранжманот е дваесет и еден ден (21) пред поаѓање, освен ако не е поинаку назначено во условите за резервација.
 • Во случај на веќе уплатени аранжмани со попусти средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето, исклучок се прави (повраток на средства) само доколку патникот сам си најде замена за веке резервираната соба.

Автобуски превоз

40 евра за возрасни – повратна карта

30 евра за возрасни – карта во еден правец

30 евра за деца до 12 години – повратна карта

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиштe

Превозникот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на  промена на цената на горивото.

Галерија

Лето 2023