Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Аркадија – Неа Каликратиа


Вила Аркадија се наоѓа на 100м.од плажа,1,5км.оддалеченост од плоштадот во Неа Каликратиа. Нова луксузна вила,изградена во 2023,   Сместување АПП  1/2+2  45 m2– спална соба со брачен кревет и просторија со опремена кујна  и  софа на спуштaње ТВ, фрижидер,мини шпорет,клима уред (бесплатно користење), балкон со маса и столици за седење, бања со туш.

Ценовник

Период Бр.на ноќи          1/2+ 2 АПП
27.05 – 03.06 7 199 € промо
03.06 – 10.06 7 349 €
10.06 – 17.06 7 379 €
17.06 – 24.06 7 419 €
24.06 –  01.07 7 469 €
01.07 – 08.07 7 519
08.07 – 15.07 7 559
15.07 – 22.07 7 599
22.07 – 29.07 7 599
29.07 – 05.08 7 599 €
05.08 – 12.08 7 599
12.08 – 19.08 7 599
19.08 –  26.08 7 559
26.08 – 02.09 7 509 €
02.09 – 09.09 7 439 €
09.09 – 16.09 7 359 €
16.09 – 23.09 7 279 €
23.09 – 30.09 7 219

Услови и напомени

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7ноќи.

Превозот се доплаќа

Возрасен                  45еур повратен / 35 еур еден правец

Деца од 02-12г.      35еур повратен / 25 еур еден правец

Деца до 2г.              Бесплатно (без седиште).

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

ПРЕВОЗ:
Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Галерија

Лето 2023