Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Blue – Неа Плагиа


5 % попуст за резервации и уплати до 01.03.2023

*попустот не важи за промо цени

Вила  ”BLUE” е лоцирана во центарот на Неа Плагија, во близина на таверната ,,Hriso Pagoni  и на околу  30 м. од плажа.  Располага со 1/4+1 дуплекс, со две одделни спални соби во едната француски лежај, во другата спална соба два единечни кревети и едно дополнително легло на извлекување ,комплетно опремена кујна, WC, и голема тераса со страничен поглед на море

  *Доплата на туристичка такса 1€ на дуплекс од ноќ (се плаќа во агенција )

Ценовник

Цените се за наем на дуплекс 

Термини 1/4 +1ДУПЛЕКС Бр. ноќевања
20.05.2023-27.05.2023  

200 промо

7
27.05.2023-03.06.2023 320 промо 7
03.06.2023-10.06.2023 400 7
10.06.2023-17.06.2023 450 7
17.06.2023-24.06.2023 470 7
24.06.2023-01.07.2023 540 7
01.07.2023-08.07.2023 590 7
08.07.2023-15.07.2023 620 7
15.07.2023-22.07.2023 650 7
22.07.2023-29.07.2023 650 7
29.07.2023-05.08.2023 670 7
05.08.2023-12.08.2023 670 7
12.08.2023-19.08.2023 650 7
19.08.2023-26.08.2023 570 7
26.08.2023-02.09.2023 520 7
02.09.2023-09.09.2023 470 7
09.09.2023-16.09.2023 420 промо 7
16.09.2023-24.09.2023 370 промо 7

*Клима (вклучена во цената), wi-fi -(вклучена во цената)

Услови и напомени

Услови под кои важи аранжманот

    Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.                            

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин, попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса -1€ на дуплекс од ноќ (се плаќа во агенција )
 • Користењето на клима-уред, WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2,780 мкд. (45 евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите и на СКТМ.
Тимот на “СУПЕР ТРАВЕЛ” ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени

Галерија

Лето 2023