Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Апарт хотел Голден Резиденс – Пефкохори


BLACK WEEK SALE 23.11 – 30.11.2022
ПОПУСТ  – 20% за комплетни уплати

Апарт хотел Голден Резиденс се наоѓа во еден од најексклузивните делови на полуостровот Касандра помеѓу Пефкохори и Ханиоти, на околу 50 метри од плажа. Комплексот се простира на преку 4000 м2, со убаво уреден двор, ресторан, паркинг, базен и бар покрај базенот нуди услуга на база полупансион. Сите капацитети имаат свој балкон, бања, решо, фрижидер, ТВ, клима (се доплаќа) и Wi-Fi. Користењето на лежалките на базен е со нарачување пијалок.

Ценовник

ТЕРМИН НАЕМ 1/3+1 апп 1/5+1 апп
21.05 7 ноќи 200 200
28.05 7 ноќи 220 220
04.06 7 ноќи 300 330
11.06 7 ноќи 380 410
18.06 7 ноќи 440 470
25.06 7 ноќи 460 490 €
02.07 7 ноќи 480 510 €
09.07 7 ноќи 550 580
16.07 7 ноќи 650 690 €
23.07 7 ноќи 650 690 €
30.07 7 ноќи 650 690 €
06.08 7 ноќи 650 690 €
13.08 7 ноќи 650 690
20.08 7 ноќи 570 600 €
27.08 7 ноќи 480 510
03.09 7 ноќи 390 420
10.09 7 ноќи 290 320
17.09 7 ноќи 220 220
24.09 7 ноќи 200 200

Услови и напомени

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:

Прво и второ дете  0 – 14 год. БЕСПЛАТНО

Трето дете 2-14год во 1/5 апп плаќа 30%

Трето и четврто возрасно лице плаќаат 50%

Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети

Напомени и услови:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА се дадени по лице за 7 полупансион
 • Доплата за туристичка такса 1 еврo по студио/апартман на ден се плаќа во објектот
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето
 • Сместување во собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
 • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

 Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €.

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време.

Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Галерија

Лето 2023