Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Алекс Лукс – Полихроно


7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

Вила Алекс Лукс е ново изградена вила 2022, истата се наоѓа во Полхроно, на 30м одалеченост од плажа, истата располага со едноспални апартмани за 4 лица или за 6 лица. Апартманите се целосно опремени со кујнски прибор за готвење, маса и столчиња на тераса за седење, ТВ. Апартманите за 6 лица се лоцирани сите на приземје, а апартманите за 4 лица на прв или втор спрат.

Клима и wi-fi е вклученo во цена, и вилата  располага со сопствен паркинг.

Четворо креветните апартмани се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица) и се наоѓаат на 1ви и 2ри спрат

Апартманите за 6 лица се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло и кревети на спрат + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица) и сите се наоѓаат на приземје

Ценовник

Цените се изразени за НАЕМ на апартман за 7 ноќевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

Промо термините не подложат на попуст и попуст за 2 последователини термини

7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

ВИЛА АЛЕКС ЛУКС – ПОЛИХРОНО
ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА
Термини Ноќ. 1/4 Апартман 1/4+2 Апартман Коментар
21.05-28.05.2023 7 179 209 Промо цена
28.05-04.06.2023 7 209 229 Промо цена
04.06-11.06.2023 7 359 389
11.06-18.06.2023 7 439 489
18.06-25.06.2023 7 499 539
25.06-02.07.2023 7 589 639
02.07-09.07.2023 7 669 729
09.07-16.07.2023 7 669 729
16.07-23.07.2023 7 669 729
23.07-30.07.2023 7 669 729
30.07-06.08.2023 7 739 779
06.08-13.08.2023 7 739 779
13.08-20.08.2023 7 689 739
20.08-27.08.2023 7 549 609
27.08-03.09.2023 7 499 549
03.09-10.09.2023 7 399 429
10.09-17.09.2023 7 339 369
17.09-24.09.2023 7 209 229 Промо цена
24.09-01.10.2023 7 169 199 Промо цена

Услови и напомени

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Галерија

Лето 2023