Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Христос – Полихроно


BLACK WEEK SALE 23.11 – 30.11.2022
ПОПУСТ  – 20% за комплетни уплати

Вила ХРИСТОС се наоѓа на 250 метри од плажа во мирно опкружување. Вилата располага со трикреветни апартмани и четирикреветни дуплекс апартмани, сите со балкон, опремена кујна, бања, ТВ, Wi-Fi, климата(се доплаќа)

Опис на апартманите:

1/3 апартман – (1 и 2 кат), две простории, спална со 3 единечни кревети

1/4 дуплекс апартман – (1 и 2 кат), 3 простории, две спални со по два поединечни кревети и кујна.

Ценовник

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања

ТЕРМИН НАЕМ 1/3 апп 1/4 дуплекс
21.05 7 ноќи 150 € 200
28.05 7 ноќи 200 € 240 €
04.06 7 ноќи 230 € 290
11.06 7 ноќи 310 € 370 €
18.06 7 ноќи 350 € 440 €
25.06 7 ноќи 360 € 460 €
02.07 7 ноќи 390 € 480 €
09.07 7 ноќи 430 € 520 €
16.07 7 ноќи 470 € 590
23.07 7 ноќи 470 € 590
30.07 7 ноќи 470 € 590
06.08 7 ноќи 470 € 590
13.08 7 ноќи 470 € 590
20.08 7 ноќи 430 € 520
27.08 7 ноќи 360 € 480 €
03.09 7 ноќи 330 € 370 €
10.09 7 ноќи 240 € 290 €
17.09 7 ноќи 180 € 240 €
24.09 7 ноќи 150 € 200 €

Услови и напомени

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Галерија

Лето 2023