Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Mai Apartments – Полихроно


Локација: Се наоѓа на само 50м. од плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување: Високо приземје и прв кат: трикреветни ,четирикреветни и петкреветни  студиa. 

 • Студио 1/2+1– еден брачен кревет, опремена кујна со дополнително легло (фотелја на спуштање), ТВ, бања, тераса.
 • Студио 1/3+1– еден брачен кревет, еден единечен кревет, опремена кујна со дополнително легло (кревет на спуштање), ТВ, бања, тераса.
 • Студио 1/3+2– еден брачен кревет, еден единечен кревет, опремена кујна со  дополнителни легла (фотелја на спуштање и кауч (должина 160cm), ТВ, бања, тераса.
 • Клима уредот е вклучен во цената.
 • Пешкири и хигиенски средства нема во сместувачките капацитети.
 • Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

 

Ценовник

Период Бр.на ноќи 1/2+1  студио 1/3+1 студио 1/3+2 студио
   26.05 – 02.06 7 189            209 €             229 € 
   02.06 – 09.06 7         349 € 369            389 €
   09.06 – 16.06 7 429 € 449 469 €
   16.06 – 23.06 7 489 € 509 €            529
   23.06 –  30.06 7 579 € 599 € 619 €
   30.06 – 07.07 7 659 € 679 € 699 €
   07.07 – 14.07 7 659 € 679 699 €
   14.07 – 21.07 7 719 €            739 € 759 €
   21.07 – 28.07 7 759 € 779 € 799 €
   28.07 – 04.08 7 779 € 799 € 819 €
   04.08 – 11.08 7 769 € 789 € 809 €
   11.08 – 18.08 7 769 € 789 € 809 €
   18.08 –  25.08 7 599 € 619 639 €
   25.08 – 01.09 7 549 €            569 589 €
   01.09 – 08.09 7 419 € 439 459 €
   08.09 – 15.09 7 349 €            369            389
   15.09 – 22.09 7         219 € 239 259 €
   22.09 – 29.09 7         189 € 209 229 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО  ЗА  7 ноќи

Задожолжителна доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

Услови и напомени

Превозот се доплаќа:

Возрасен               45 повратен / 35 еден правец

Деца од 02-12г.    35 повратен / 25 еден правец

Деца до 2г.            Бесплатно (без седиште). 

 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
 • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
 • Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10€ по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот. 

НАПОМЕНА

 • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во апартманите и студијата е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите.
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор плаќањето е на 9 рати.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс, во спротивно резервацијата е неважечка.
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден. 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ 

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде е склучен Договорот за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe

Галерија

Лето 2024