Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Calypso – Сивири


Сивири е едно од многубројните туристички селца кои се наоѓаат на првиот крак, Касандра. Поставено на западната страна на кракот, покрај преубавите борови шуми, Сивири нуди повеќе песочни и плитки плажи, и секако едно прекрасно зајдисонце и поглед кон планината на боговите, Олимп. Во близината на Сивири, се наоѓа и античкиот амфитеатар, кој во текот на летните месеци се користи за концерти на познати пејачи од Грција и од Балканот. Сивири е место каде што имате и голем маркет, неколку таверни и секако кафичи кои се поставени токму на преубавата песочна плажа.

Хотел Calypso 3* е поставен во мирно опкружвање со борова шума, во селцето Сивири, на првиот крак на Халкидики, Касандра. Од најблиската плажа е оддалечен 7 мин пешачење, додека центарот на селото каде гостите ќе најдат бројни туристички содржини е на 600м оддалеченост. Хотелот располага со 22 соби. Секоја од собите е опремена со тоалет со туш кадичка или када, клима уред, мини фрижидер со комора за замрзнување, сателитска телевизија, фен, сеф и балкон со гарнитура за седење. Понудата е ноќевање со појадок на база шведска маса, можност за а ла карт доплата за ручек / вечера во таверна Александрос. Хотелот располага со 24 часа рецепција, отворен базен, детски базен, бар покрај базен, лежалки и чадори покрај базен, сала за појадок, Wi-Fi интернет

Ценовник

1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио
термин:   редовна цена Black Friday редовна цена Black Friday редовна цена Black Friday
26.5.2024 7 BB 278 195 398 279 417 292
02.6.2024 7 BB 358 250 498 349 537 376
09.6.2024 7 BB 398 279 548 384 597 418
16.6.2024 7 BB 438 307 598 419 657 460
23.6.2024 7 BB 458 320 623 436 687 481
30.6.2024 7 BB 498 349 673 471 747 523
07.7.2024 7 BB 538 377 723 506 807 565
14.7.2024 7 BB 578 405 773 541 867 607
21.7.2024 7 BB 598 419 798 559 897 628
28.7.2024 7 BB 718 503 948 664 1077 754
04.8.2024 7 BB 718 503 948 664 1077 754
11.8.2024 7 BB 718 503 948 664 1077 754
18.8.2024 7 BB 558 390 788 552 837 586
25.8.2024 7 BB 478 335 648 454 717 502
01.9.2024 7 BB 378 265 523 366 567 397
08.9.2024 7 BB 318 223 448 314 477 334
15.9.2024 7 BB 278 195 398 279 417 292

Услови и напомени

-цените во табелата се за наем на база ноќевање со појадок (шведска маса)

Што не е вклучено во цената

-Доплата за туристичка такса 1.5 евро од ноќ од апартман (Се плаќа на рецепција)
-Превоз за возрасен повратен билет 40 еур / 30 еур во еден правец
-Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 30Еур / 20 еур во еден правец
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во студиата дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 4 год.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.

Галерија

Лето 2024