Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Афродите 2 – Скала Потамиа


Вила Афродита 2 се наоѓа на 350 метри од плажата Golden Beach и на 1км од центарот на резортот Скала Потамија (во Потамија). Дел од собите се на високо приземје, дел на прв кат. Во сите соби има сопствено WC, TV, фрижидер, клима уред, мини кујна со решо

Afrodite Studios II е новоизградено сместување кое се наоѓа на само неколку минути од плажата. Вилата е модерно дизајнирана, опремена со нов мебел и имаат се што ви треба за пријатниот одмор. Ова сместување се наоѓа во Скала Потамија, оддалечено околу 270 метри од плажа и 1 км од центарот. Најблискиот пазар е оддалечен околу 400 метри. Сместувањето е изградено во 2018 година. Располагаат со ТВ, клима, опремена кујна, купатило и балкон. На гостите им е достапен и интернет пристап. Чистењето се врши секој ден освен сабота, додека замена на постелнина и крпи се врши на секои три дена. Сместувањето нема приватен паркинг, но веднаш до зградата и на блиските улици можете да најдете доволно простор каде што можете да го оставите вашето возило.

Ценовник

Термини Тип на студио Тип на студио
31.05.-07.06 1/2 – закуп
Цена: 189 еур
1/3- закуп

Цена: 199 еур

            07.06-14.06 1/2-закуп

Цена:
239 еур

1/3- закуп
Цена:
249 еур
14.06 -21.06 1/2-закуп

Цена:
339 еур

1/3- закуп
Цена:
349 еур
21.06-28.06 1/2-закуп

Цена:
379 еур

1/3- закуп
Цена:
399 еур
28.06-05.07 1/2-закуп

Цена:
459 еур

1/3- закуп
Цена:
479 еур
05.07-12.07 1/2-закуп

Цена:
499 еур

1/3- закуп
Цена:
519 еур
12.07-19.07 1/2-закуп

Цена:
579 еур

1/3- закуп
Цена:
599 еур
19.07-26.07 1/2-закуп

Цена:
599 еур

1/3- закуп
Цена:
619 еур
26.07-02.08 1/2-закуп

Цена:
599 еур

1/3- закуп
Цена:
619 еур
02.08-09.08 1/2-закуп

Цена:
599 еур

1/3- закуп
Цена:
619 еур
09.08-16.08 1/2-закуп

Цена:
599 еур

1/3- закуп
Цена:
619 еур
16.08-23.08 1/2-закуп

Цена:
599 еур

1/3- закуп
Цена:
619 еур
23.08-30.08 1/2-закуп

Цена:
599 еур

1/3- закуп
Цена:
619 еур
30.08-06.09 1/2-закуп

Цена:
419 еур

1/3- закуп
Цена:
429 еур
06.09-13.09 1/2-закуп

Цена:
359 еур

1/3- закуп
Цена:
369 еур
            13.09-20.09 1/2-закуп

Цена:
259 еур

1/3- закуп
Цена:
269 еур
20.09-27.09 1/2-закуп

Цена:
219 еур

1/3- закуп
Цена:
229 еур

Услови и напомени

Во цената е вклучено:

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
 • Користење на WI-FI

Во цената не е вклучено:

– Превоз (Скопје 60 евра, Штип 70 евра, Велес 60 евра, Радовиш 70 евра, Неготино 60 евра, Струмица 70 евра, Граничен премин 60 евра)
– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
– Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години
– Tуристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

– Користење на клима 7 евра од ден

Важно

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 1.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
 • Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
  За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.
 • Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.
 • Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.
 • Ран букинг не се комбинират со други попусти
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 • За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 • За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 • За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 • За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
 • Превоз (Скопје 60 евра, Штип 70 евра, Велес 60 евра, Радовиш 70 евра, Неготино 60 евра, Струмица 70 евра, Граничен премин 60 евра)
 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
 • Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години
 • Користење на клима 7 евра од ден
 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 • Кујните во сите апартмани се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а несеселектирани по едно студио.

Галерија

Лето 2024