Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Акроталасиа – Лептокарија


-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.03.2024

Хотелот Акроталасиа 3* се наоѓа во областа Пиериа, Лептокарија, на 1км одалеченост од центарот на Лептокарија, со идеална локација за оние кои преферираат мирен одмор.

Хотелот е на прва линија од плажа, и располага со ресторан, базен, кафе бар, детско игралиште и рецепција. Со вкупно 18 соби, секоја опремена со клима (вклучена во цената), мини фрижидер, САТ ТВ, интернет, тоалет/туш, фен, балкон/тераса.

Хотелот работи на база полупансион (појадок на шветска маса) вечера на сет мени

Ценовник

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

На промо термините не следува попуст, (првите два и последните два се промо цени)

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.03.2024

Хотел Акоталасиа – Лептокарија
Цена по лице на база Полупансион
    Double Triple Triple direct SV Quatraple  
18.05-25.05.2024 7 189 189 199 189 Промо цена
25.05-01.06.2024 7 219 219 229 219 Промо цена
01.06-08.06.2024 7 239 239 249 239  
08.06-15.06.2024 7 269 269 279 269  
15.06-22.06.2024 7 289 289 299 289  
22.06-29.06.2024 7 329 329 339 329  
29.06-06.07.2024 7 349 349 359 349  
06.07-13.07.2024 7 349 349 359 349  
13.07-20.07.2024 7 369 369 379 369  
20.07-27.07.2024 7 399 399 409 399  
27.07-03.08.2024 7 399 399 409 399  
03.08-10.08.2024 7 399 399 409 399  
10.08-17.08.2024 7 399 399 409 399  
17.08-24.08.2024 7 349 349 359 349  
24.08-31.08.2024 7 309 309 319 309  
31.08-07.09.2024 7 289 289 299 289  
07.09-14.09.2024 7 249 249 259 249  
14.09-21.09.2024 7 219 219 229 219 Промо цена
21.09-28.09.2024 7 189 189 199 189 Промо цена
 • Трето возрасно лице во трокреветна соба или Четворокреветна соба има 20% попуст
 • Прво дете од 5-11,99 во трокреветна – Попуст од 50% цената на возрасен
 • Прво дете во трокреветна – исклучиво до 4.99год – бесплатно
 • Второ дете во трокреветна – исклучиво до 4.99год – бесплатно
 • Прво и второ дете од 5-11,99 во четворокреветна соба – Попуст од 50% цената на возрасен
 • Второ дете во Четворокреветна соба од 0-4.99 – бесплатно
 • Еднокреветна соба – 70%  Доплата

Превоз

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) – 45€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
 • Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • 04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција: 

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија

Галерија

Лето 2024