Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Moyses – Лептокарија


Лептокарија е туристичко место на брегот на Егејско Море. Се наоѓа на 80км од Солун, во подножјето на планината Олимп. Плажата е долга и песочна, кадешто има преубаво шеталиште.  Шеталиштето, чистото море и прекрасната песочна плажа се само дел од привлечностите на Лептокарија. Местото е идеално за семеен одмор. Многу продавници, таверни, кафулиња, ресторани, бутици, како и  игралишта, забавни паркови со детски активности, лулашки за најмладите. Цените се многу пониски и поволни во таверните кадешто се нудат грчки специјалитети. Лептокарија е едно од ретките одморалишта каде можете да консумирате вода од чешма. Градската плажа е долга околу 5 км и има Сино знаме, со што се докажува чистотата и квалитетот на водата.

Хотел Moyses

Хотел Мoyses се наоѓа на 80м од плажа. Хотелот располага со соби за 2, 3 и 4 и 5 лица. Во секоја од собите име единечни кревети. Хотелот располага и со апартмани од две соби, за 5 лица.Сите соби се на 2 спрат и имаат своја тераса кадешто има маса и столчиња, рингли во кујната за подготовка на храна и прибор за онолку лица колку што ќе престојуваат. Климата се доплаќа 5 евра од ден. Хотелот располага со базен којшто може патниците бесплатно да го користат.

Ценовник

Термин 1/2studio 1/3 studio 1/4 studio 1/5.app Eko 1/2
26.05-02.06 59 59 59 59 59
02.06-09.06 69 69 69 69 69
09.06-16.06 89 82 74 74 74
16.06-23.06 115 108 99 89 89
23.06-30.06 127 117 107 99 99
30.06-07.07 150 140 130 119 119
07.07-14.07 175 164 154 129 135
14.07-21.07 185 175 162 129 145
21.07-28.07 185 175 162 129 145
28.07-04.08 185 175 162 129 145
04.08-11.08 185 175 162 129 145
11.08-18.08 185 175 162 129 145
18.08-25.08 185 175 162 129 145
25.08-01.09 185 175 162 129 145
01.09-08.09 150 140 130 115 119
08.09-15.09 120 110 100 89 99
15.09-22.09 69 69 69 69 69
22.09-29.09 59 59 59 59 59
           

Цените од табелата се редовни. За black Friday има намалување на сите термини од 15%, освен на првите три термини од 26.05 до 16.06 и на последните два термини од 15.09 до 29.09.2024

Услови и напомени

Што е вклучено во цената

-7 ноќевања во Хотел Моyses

-вклучен автобуски превоз

Што не е вклучено во цената

-Доплата за туристичка такса 1 евро од ноќ од соба
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување
-Доплата за клима 5 евра од ден

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.

Галерија

Лето 2024