Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Платанос – Лептокарија


    Лептокарија е лоцирана на најубавиот дел на брегот под Олимп. Лептокарија ја поврати својата “стара слава” поради фактот што во последно време многу се изгради како на пример: центарот на градот со голема пешачка зона, уредена плажа, шеталиште, убав голем парк, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници.

    Хотел Платанос – со убав двор, со 1/2, 1/3 и 1/4 (2 поединечни кревети и два кревети на спрат) студија на 80 – 90 м од плажа, секоја соба со TWC, кујна одделена од спалната, тераса, тв, клима (доплата за клима по 5 € по ден). Собите на поткачено приземје немаат клима. Агенцијата организатор не може да  ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектот каде што е наведен како бесплатна услуга.

Ценовник

 ЛЕПТОКАРИЈА ХОТЕЛ ПЛАТАНОС
СТУДИЈА
ПЕРИОД НОЌИ 1/2 1/3 1/4
   02.06-09.06 7 80         90        100
09.06-16.06 7 120 130 140
16.06-23.06 7 170 180 190
23.06-30.07 7 220 240 260
30.06-07.07 7 240 260 280
07.07-14.07 7 260 280 300
14.07-21.07 7 280 300 320
21.07-28.07 7 290 310 330
28.07-04.08 7 290 310 330
04.08-11.08 7 290 310 330
11.08-18.08 7 290 310 330
18.08-25.08 7 280 300 320
25.08-01.09 7 250 270 290
01.09-08.09 7 190 200 210
08.09-15.09 7 160 170 180
15.09-22.09 7 120 130 140

Услови и напомени

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 ноќевања.

Автобуски превоз: Во 05:00 од Прилеп.

Враќање: Лептокарија 13:30 ч. по локално време.

Цена за превоз: 2200 ден.повратнен билет. За деца до 14 год 1600 ден.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год – 200 ден, од 65 – 70 год. – 400 ден.

За  хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локалno време.

Можност за плакање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).

Галерија

Лето 2023