Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила  Вула – Лептокарија


– 10 % попуст за резервации и уплати до 01.03.2023

попустот не важи за промо цени

Лептокарија е туристичка дестинација на Олимписката Ревиера , местото располага со многубројни улици со продавници,шеталиште,долга песочна плажа.

Вила Вула е  лоцирана на 50м од најубавата плажа во Лептокарија.  На 10 минути  од центарот.

*Вилата е нова изградена во 2020 година. Самата вила располага со три ,четири и пет  креветни студија кои дел се со странчен поглед на море.Сите студија имаат тераси и се опремени со кујни ,ТВ,wi-fi.

-клима со доплата од 5 евра

Ценовник

Цени за наем на  студио

 

 

термин

ноќи  1/4

eko

сутерен

 

 1/3

студио

 1/4

студио

1/4+1

студио

28.05.2023 7

 

50

 

80

 

100

 

110
04.06.2023 7 100 155 185 195
11.06.2023 7 150 200 225 235
18.06.2023 7 180 230 260 270
25.06.2023 7 200 270 300 310
02.07.2023 7 240 320 340 350
09.07.2023 7 260 350 379 399
16.07.2023 7 280 380 399 420
23.07.2023 7 290 390 410 420
30.07.2023 7 310 410 440 450
06.08.2023 7 310 410 440 450
13.08.2023 7 270 370 410 420
20.08.2023 7 230 340 370 380
27.08.2023 7 190 325 340 350
03.09.2023 7 180 275 290 300
10.09.2023 7 130 235 250 260
17.09.2023 7 100 189 209 219

    Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.                          

 За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин

 • Доплата на туристичка такса -0,5 € на студио од ноќ (се плаќа во агенција )
 • Користењето на клима-уред-(5 евра на ден)
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

Услови и напомени

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.790 мкд. (45 евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

Слики од соби

Соба 1

Соба 2

Соба 3

Соба 4

Соба 5

Соба 6

Соба 7

Соба 8

Галерија

Лето 2023