Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Христос – Неи Пори


BLACK WEEK SALE 23.11 – 30.11.2022
ПОПУСТ  – 20% за комплетни уплати

ВИЛА ХРИСТОС се наоѓа на 50 метри од плажа. Распoлага со трокреветни студија и петокреветни / шестокреветни апартмани и дуплекс апартмани сите лоцирани на први кат. Секое студио/апартман има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

Ценовник

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на апартман / 7 ноќевања

Термин Ноќевања 1/2 СТД 1/3 СТД 1/5 АПП 1/5 ДУПЛЕКС
21.05 7 ноќи 120 150 200 220
28.05 7 ноќи 180 200 240 260
04.06 7 ноќи 220 230 290 320
11.06 7 ноќи 300 310 370 410
18.06 7 ноќи 330 350 440 470
25.06 7 ноќи 350 360 € 460 490 €
02.07 7 ноќи 370 390 € 480 € 510 €
09.07 7 ноќи 390 430 520 € 560
16.07 7 ноќи 430 470 590 € 630 €
23.07 7 ноќи 430 470 590 € 630 €
30.07 7 ноќи 430 470 590 € 630 €
06.08 7 ноќи 430 470 590 € 630 €
13.08 7 ноќи 430 470 € 590 € 630
20.08 7 ноќи 390 430 520 € 560 €
27.08 7 ноќи 350 360 € 480 510
03.09 7 ноќи 320 330 370 400
10.09 7 ноќи 230 240 € 290 320
17.09 7 ноќи 180 180 € 240 270
24.09 7 ноќи 120 150 200 230

Услови и напомени

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Галерија

Лето 2023