Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Efi – Паралија


 EARLY BOOKING – Лето 2023

10% попуст за целосна уплата до 01.03.23   |   5% попуст за целосна уплата до 01.04.23

Вила “EFI” е лоцирана на одлична локација во центар на Парлиа на само 20m од прекрасната песочна плажа и 100m од црквата. Располага со следната структура на студија: 1/2 (еден брачен), 1/3 (еден брачен и еден единечен). Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња) клима, ТВ, гардеробер. Некои од студијата имаат поглед кон море. Вилата располага со ЛИФТ и е со одличен квалитет на сместување. Wi-Fi интернет – Бесплатен.

Ценовник

 

“EFI”
Паралија
термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17
бр. ноќи 7 7
7
7
7
7
7
7 7
7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио
230 250 270 290 310 345 385 385 395 395 395 395 385 345 305 275 235
1/3 студио 270 290 310 330 350 395 425 425 435 435 435 435 425 385 335 295 255
опис на ценовникот цени за наем на цело студио без превоз

Услови и напомени

 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • –  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • –  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • –  Доплата за клима – 5€ од ден (на рецепција);
 • –  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

Автобуски превоз

Автобуски превоз ПАРАЛИА, според термини од табелата Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје – Паралиа (275km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол – автопат) 04:15h  Скопје – Солун – Катерини – Паралија

Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
Патaрини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (5.30€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол) 06:15h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
 Поаѓање од Паралиа:                        16:20 по МК време / 17:20 по ГР време (на 100m од вилата)

Галерија

Лето 2023