Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Елит – Паралија


На 70км од Солун се наоѓа Паралија- едно од најпознатите и најпосетувано летувалиште во Грција. Посебно се препорачува за љубителите на шопингот и добриот провод, со многу продавници,кафичи, диска,таверни…Живо место со голема плажа и топло море,поволноза посета и пред и вон сезона.

“Елит” Се наоѓа во центарот на Паралиа на 80 – 90 метри од плажа.Вилата располага со студија : 1/2- два поединечни кревети И 1/3 се со еден дупли иеден поединеч кревет.Сите студија се на прв и втор спрат опремени со :компелтно опремена кујна, сопствено купатило, тераси, ТВ,ЊИ-ФИ  и клима уред- (доплата по 5еур на ден).

Ценовник

Паралиа ЕЛИТ
ПЕРИОД НОЌИ      1/2      1/3
   02.06-09.06 7       90     100
09.06-16.06 7 120 140
16.06-23.06 7 170 190
23.06-30.07 7 230 250
30.06-07.07 7 260 280
07.07-14.07 7 280 300
14.07-21.07 7 300 320
21.07-28.07 7 300 320
28.07-04.08 7 300 320
04.08-11.08 7 300 320
11.08-18.08 7 300 320
18.08-25.08 7 290 310
25.08-01.09 7 260 280
01.09-08.09 7 220 240
08.09-15.09 7 170 180
15.09-22.09 7 130 140
22.09-29.09 7 90 95

Услови и напомени

Цените се изразени во евра за наем на стдио за 7 ноќевања

Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ноќ. ( плаќање во агенција)

Автобуски превоз:  Прилеп 05.оо:Враќање: Паралиа 14.оо по лок. време.

Цена за превоз: 2100ден-повратна, за деца до 14 г.=1500 ден.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување -без франшиза

до 65 год. – 300 ден, над 65 год. – 500 ден.

За  хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти

Собите се напуштаат во 9.оо час,а сместувањето  во 13.оо час по локално време.

Можност за плаќање со виса и мастерцард,. За плаќање на 3 рати +5 % од цената.

Плаќањето е во денарска противредност(1 еур = 62 ден.).

Галерија

Лето 2023