Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Лион – Никити


Вила Лион се наоѓа помеѓу Никити и Агиос Јоанис Халкидики, со совршен поглед на заливот Торонеос. Вилата располага со паркинг простор за минимум 3 коли, скара, базен со лежалки и чадори, сауна и амам.
Вилата има три ката:

Приземјето нуди пространа кујна со сета модерна опрема вклучувајќи машина за миење садови, трпезарија, спална соба и бања со туш.
Скалите водат до првиот кат каде има кујна, простор за седење, спална соба со два единечни кревети и бања со туш.
Горниот кат нуди главна спална соба и пространа бања опремена со машина за перење.
Вилата е климатизирана, опремена со ТВ, интернет, мрежи против комарци, фен, пегла и даска за пеглање.

Сместување: на првите 2 нивоа од вилата се наоѓа комплетно опремена кујна со трпезарија, дневна соба со аголна гарнитура на извлекување и камин и 2 спални соби со тоалет со туш. На третото ниво се наоѓа спална соба и поголемо купатило со машина за перење. Две спални соби се брачен кревет додека третата е со 2 одделни кревети.

Терасата на третото ниво е со прекрасен поглед кон море и маслинови насади. Кујната е комплетно опремена со шпорет со рерна, фрижидер, микро, машина за садови како и трпезариски простор.

Вилата располага со приватен велнес центар каде гостите може да се опуштат во парно купатило и сауна, а на барање може да се огранизираат и дополнителни услуги како масажа и часови по јога.

Вилата е опкружена со убаво уреден двор каде е сместен базенот со лежалки и чадори. Гостите имаат на располагање тераса за сончање, градинарски намештај, скара, а за најмладите е обезбедено детско игралиште. Достапни се 4 приватни паркинг места а куќните миленичиња се добродојдени.

Вилата е оддалечена околу 750 метри од песочната плажа и шеталиштето во Никити, кое нуди многу супермаркети, локален фармерски пазар секој петок, таверни и барови, додека најблиските пекари се на главниот пат, на неколку стотини метри од сопственоста.

Вилата има три ката:

Приземјето нуди пространа кујна со сета модерна опрема вклучувајќи машина за миење садови, трпезарија, спална соба и бања со туш.
Скалите водат до првиот кат каде има кујна, простор за седење, спална соба со два единечни кревети и бања со туш.
Горниот кат нуди главна спална соба и пространа бања опремена со машина за перење.
Вилата е климатизирана, опремена со ТВ, интернет, мрежи против комарци, фен, пегла и даска за пеглање.

Ценовник

термин: цена во евра
18.5.2024 899
25.5.2024 1059
01.6.2024 1199
08.6.2024 1299
15.6.2024 1459
22.6.2024 1629
29.6.2024 1819
06.7.2024 2079
13.7.2024 2099
20.7.2024 2299
27.7.2024 2299
03.8.2023 2299
10.8.2024 2299
17.8.2024 2079
24.8.2024 1749
31.8.2024 1459
07.9.2024 1299
14.9.2024 1199
21.9.2024 899

Услови и напомени

Вклучено во цена:

-7 ноќевања во вила Лион (наем)
-Користење на Wi-Fi и клима

Не е вклучено во цена:

-Автобуски превоз – 50 евра по лице, за деца до 11,99 години 40 евра

-Патничко осигурување

-Индивидуални трошоци

-Туристичка такса (околу 1,5 евра од ден)

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 1,5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по РЕДОВНИТЕ цени, на вториот термин се добива 10% попуст, за ПРОМО цените нема намалување на споен термин
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-За ова патување важат општите услови на патување.

Галерија

Лето 2024