Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Alia Palace 5* – Пефкохори


Хотелот ги нуди следните содржини: 24 часа отворена рецепција, a la carte ресторан, клима уред (во заеднички простории), остава за багаж, бар, продавница за весници /книги, менувачница, лекар (на повик), градина, интернет (wireless), интернет кафе (со доплата), пеглање, џакузи, перење, лоби, соба за прием на гости, услуга на собарка, мини маркет, персонал кој зборува неколку странски јазици, паркинг, ресторан, шатл превоз, услуга будење, винотека.

ДЕЦА: бебиситерка (на барање), детски базен, столче за хранење на деца.

ЗАБАВНИ СОДРЖИНИ: бар, забавни содржини во живо, snack бар.

СПОРТСКИ СОДРЖИНИ: изнајмување на велосипеди, маса за билијард, соба за игри, надворешен базен, тениско игралиште.

ОПИС НА СОБИ: клима уред (со можност за контрола), бебешко креветче (на барање), тераса, када, фен за коса, греење (индивидуално), интернет (wireless), ладилник, сеф, сателитска тв, телефон.

Галерија

Лето 2023