Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Ammon Zeus 4* – Калитеа


Хотелот Ammon Zeus 4* се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на првиот крак Касандра, Халкидики. Дел од собите на овој хотел имаат еден од најубавите погледи на Егeјското море. Плажата во Калитеа на која се наоѓа овој хотел секоја година е наградувана со плаво знаменце.
Хотелот располага со 24 часа рецепција, надворешен базен, ресторан, лоби, бар, лежалки со доплата на плажа, фитнес.
Собите располагаат со: твин или брачно легло, телефон, клима, сателитска ТВ, тоалет со туш или када.

Галерија

Лето 2023